Latvijā notiks «Rīgas alus maratons»Par godu latviešu tradicionālajam dzērienam - alum, Rīgā šogad pirmo reizi norisināsies pasākums «Rīgas alus maratons».

Vairākas valstīs par tradīciju ir kļuvis alus maratons, kurā laikā apvienojas liels skaits skrējēju. Tagad šī tradīcija notiks arī Rīgā, aicinot vienoties kopīgā skrējienā pasākumā «Rīgas alus maratons», kas norisināsies augusta trešajā nedēļā.

Kā pastāsta galvenais «Rīgas alus maratona» organizators un biedrības «Alus Brālība» valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors, tad šāds maratonsa ieviešana ir aizraujošs veids, kā dažādos alus baudīšanas tradīcijas, kā arī atklāt labākās alus baudīšanas vietas Rīgā.

Maratons būs sadalīts pa kontrolpunktiem, kuri tiks izvietoti 30 dažādos alus bāros Rīgā. Dalībniekiem būs jāiegūst pēc iespējas vairāk zīmogu dalībnieka kartē, kā arī jāpacenšas uzstādīt labāko laiku. Lai gan tiek uzsvērts, ka alus dzeršana maratonā laikā nav spiesta lieta, tas snegs dalībniekam labāku rezultātu, jo par katru 0.1 L izdzertā alus tiks atskaitīta viena minūte no dalībnieka finišā reģistrētā laika.

«Rīgas alus maratons» aicina pieteikties visus dalībniekus, kas sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu. Balvu fonds sastāda 5 000 Eur.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas