Latvijā uzstāsies pasaulslavenais pianists Nikolass Angeličs13. novembrī viens no pasaules labākajiem pianistiem Nikolass Angeličs koncertā "LNSO. Brāmss un Šūmanis" atskaņos solo Roberta Šūmaņa skaistajā un noslēpumainajā Klavierkoncertā. Koncerta ievadā – Magnusa Lindberga simfoniski sulīgais skatījums uz Baha Es ist genug.

Šajā koncertā līdzsvarotus brāmsistus pārsteigs Nikolasa Angeliča uzburtais Šūmaņa pavasarīgais smaids, savukārt jūsmīgi šūmanisti veldzēsies Andra Pogas pārvaldītos Brāmsa gudrības avotos.

Izcilais solists Nikolass Angeličs, kurš Rīgā viesosies pirmo reizi, kaislīgi aizraujas ar Bahu, ko daudz spēlē kopš pusaudža gadiem; dziļi izjūt Brāmsu, kura koncertus ieskaņojis ar Pāvo Jervi un Frankfurtes Radio SO; apbrīno Bēthovenu, ko atzīst par ‘grūtu autoru’; mīl Šūmani, labi atsaucas par Štokhauzenu un Bulēzu, kas neilgu tikšanos laikā devuši daudz vērtīgas informācijas, ar ko “var baroties gadiem”. Vairākus gadus Nikolass Angeličs piedalījās Lugāno projektā “Marta Argeriča un draugi”, kopā ar brāļiem Kapisoniem, Liliju Maisku un pašu Argeriču atskaņojot Brāmsa, Dohnāņi un Šūmaņa kamermūziku. Nikolasa kamermūzikas partneru vidū ir arī Maksims Vengerovs, Žerārs Kosē, Džošua Bels, “Izaī kvartets”, “Ebena kvartets”; viņš muzicējis ar Mjunvunu Čunu, Kolinu Deivisu, Šarlu Dituā, Valēriju Gergijevu, Danielu Hārdingu, Kurtu Mazūru, Marku Minkovski.

Kā jau ierasts, gaidīsim jūs Oresta Silabrieža vadītā pirmskoncerta sarunā plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē. Šīs reizes sarunu biedrs – LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas