Latvijā uzstāsies vokālais ansamblis “The Swingles”


Šovakar, 14. augustā, uz Dzintaru koncertzāles skatuves, festivāla Summertime ietvaros, pirmo reizi Latvijā uzstāsies 5 Grammy balvu ieguvēju mantinieki vokālais ansamblis "The Swingles".


Piektajā Summertime festivāla koncertā iegriezīsies vokālo ansambļu lepnums no Londonas The Swingles, piedāvājot daudzveidīgu programmu no Bītliem līdz klasikai. A cappella dziedātāji ir viens no mūsdienu labākajiem profesionālajiem vokālajiem ansambļiem. Viņiem piemīt retā mākslinieciskā kvalitāte spēt veidot skaņu, kas sniedzas pāri instrumentam – The Swingles a cappella dziedājumam piemīt orķestrālā kvalitāte.

The Swingles vēsturiski ir nesaraujami saistīti ar leģendāro ansambli, piecu Grammy balvu laureātiem, sešdesmitajos gados nodibināto The Swingle Singers, kuri līdz tam nedzirdētos aranžējumos meistarīgi izdziedāja Baha fūgas un uzreiz tika pamanīti pasaules mērogā. Lai arī ir nomainījušās paaudzes, The Swingles turpina labākās savu priekšteču tradīcijas, aranžējot un izpildot visdažādāko žanru mūziku ar apbrīnojamu virtuozitāti un klausītājus saviļņojošu skanējumu. Par ansambļa muzikālo daudzveidību liecina kaut vai ļoti dažādus mūzikas stilus pārstāvošie sadarbības partneri: no Modern Jazz Quartet līdz Lučāno Berio. The Swingles arī turpina pildīt kuratora lomu Londonas a cappella festivālā. Septeta jaunākie muzikālie meklējumi ir saklausāmi viņu šogad izdotajā albumā Deep End.

„Nav noslēpums, ka a capella žanru Latvijā ļoti mīl. Taču, runājot par The Swingles, īpaši jāuzsver – klausoties viņu uzstāšanos, rodas sajūta, ka uz skatuves spēlē orķestris. Šai vokālajai grupai ļoti patīk eksperimentēt, tādēļ reizē viņu programmā būs viss: sākot no mūsdienu komponistiem līdz pat klasikas skaņdarbiem, ar kuriem esam izauguši, taču – viņu īpašajā un unikālajā apdarē,” uzsver festivāla direktore Diāna Galante. Jāpiebilst, ka koncertā grupa uzstāsies bez instrumentālā pavadījuma, lai parādītu visas cilvēka balss iespējas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas