Latvijā viena no senākajām deju skolām “Veizāna deju skola” ar vērienīgu koncertuzvedumu svinēs 35 gadu jubileju2023. gada 17. jūnijā VEF Kultūras pilī Veizāna deju skola ar vērienīgu koncertuzvedumu “Kas notiek dušās?” svinēs hip-hop skolas 35 gadu jubileju. Koncertuzvevumā piedalīsies vairāk nekā 200 dejotāji no Rīgas, vecumā no 3 līdz 23 gadiem.

Veizāna deju skolas 35. sezonas noslēguma pasākums VEF kultūras pilī notiks trīs daļās. Pirmā daļa tiks veltīta Valsts apliecību pasniegšanai audzēkņiem, kuri šogad absolvēs deju skolu. Otrās daļas laikā notiks koncertuzvedums “Kas notiek dušās?”. Savukārt trešā daļa notiks Veizāna deju skolas telpās, kur uz salidojumu ir aicināti visi Veizāna deju skolas esošie un bijušie dejotāji kopš 1988. gada.

Koncertuzvedums “Kas notiek dušās?” ir pirmais lielais deju skolas pasākums pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas. Šis ir īpaši nozīmīgs notikums ne tikai deju skolai, bet arī katram tās dalībniekam – kādam tā būs pirmā reize uz lielās skatuves, kādam iespēja atgriezties un piedzīvot neaizmirstamas pozitīvās sajūtas.

Ideja un nosaukums koncertuzvedumam “Kas notiek dušās?” ir radušies no deju skolas ikdienas dzīves. Deju skolā ir kāda slepena vieta, kur dzimst jaunas idejas, tā ir vieta, kur nolīst un būt neredzamam citu acīm un ausīm, un tās ir dušas. Kad kādam no deju skolas audzēkņiem uz sirds sakrājies pārāk daudz, tad dušas ir tā vieta, kur izstāstīt savu sāpi, paraudāt kādam uz pleca, vai gluži pretēji padalīties ar kārtējām intrigām. Tur var paslēpties vai izglābties no kāda, vai vienkārši pasēdēt klusumā.

Cauri laikiem Veizāna deju skola ir mainījusi savu nosaukumu, taču tas nemaina faktu, ka pirmā deju nodarbība šīs skolas pastāvēšanas laikā tika aizvadīta jau 1988. gadā. Veizāna deju skolas dibinātājs un vadītājs ir Edmunds Veizāns, kurš ikdienā vada deju skolu, audzina savus četrus bērnus, kā arī pasniedz lekcijas Latvijas Kultūras koledžā, ir pārliecināts, ka šādi pasākumi visvairāk ir nepieciešami tieši pašiem dejotājiem. Skatītājiem, protams, tas arī raisa skaistas emocijas un saviļņojumu, īpaši jau vecākiem. Taču primāri vislielākais ieguvums ir pašiem dejotājiem. Iet cauri mēģinājuma procesam, būt uz lielās skatuves un piedzīvot to brīdi, kad ieguldītais darbs tiek realizēts, dejotājam ir liels saviļņojošs notikums.

Veizāna deju skolas telpas atrodas Rīgā, VEF radošajā kvartālā. Skola pasniedz mūsdienīgu deju apmācību bērniem un jauniešiem dažādos deju stilos, specializējoties 4 dažādos vecumos, 5 sarežģītības līmeņos un 3 izglītības virzienos: profesionālā ievirzē, profesionālā tālākizglītībā un interešu izglītībā.

Koncertuzveduma idejas autori – Edmunds Veizāns un Iveta Maizīte.
Režisors un producents – Edmunds Veizāns.
Horeogrāfi: Baiba Iekļava, Dārta Ģīle, Ketrina Karolīna Fattahova, Anastasiya Jasvina, Dāgs Zvirgzdiņš, Normunds Purvinskis, Aksels Šelders, Dzintars Rožkalns, Edmunds Veizāns.
Gaismu dizains: Dāvis Dansons Deņisovs un Kristaps Kalnietis.

Biļetes uz koncertuzvedumu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas