Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāde «Rotaļu arhitektūra»Otrdien, 18. augustā, plkst.19 Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāde «Rotaļu arhitektūra». Izstādē būs apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kas tapuši, izmantojot rotaļu un spēļu elementus.

Izstādē piedalās jaunie Latvijas mākslinieki, kas runā par arhitektūru tās rosinātajos priekšstatos, paralēlēs un iespaidos.

Galvenā vērtība, kuru izstādes dalībnieki vēlas demonstrēt, ir «cilvēks vispārējas mīlestības kontekstā» - izcilas mākslinieciskās un saturiskās vērtības nereti rodas tieši bērnu darbos, un bērnu mākslā mīlestība īpaši izceļas, taču pieaugušo pasaules mākslā un arhitektūrā mīlestība nereti tiek aizmirsta, un spēja rotaļīgi palūkoties uz lietām tiek pazaudēta. Līdz ar to nami netiek būvēti «apkārt» cilvēkam, bet uzceltajās ēkās tiek mēģināts «iemājot» cilvēku.

Viens no izstādes idejas avotiem ir kāda arhitekta sirsnīgs bērnības stāsts par māju veidošanu kaķiem, kaut gan kaķi vēlāk devuši priekšroku pašu izvēlētam nostūrim, nevis viņa izveidotajai būvei.
Reklāma

Izstādē svarīga ir viedokļu un pasaules redzējuma apmaiņa starp dalībniekiem un interese vienam par otra pasaules redzējumu un darbības principiem.

Izstādē piedalās Sabīne Moore, Atis Jakobsons, Sanda Undzēna, Gundega Evelone, Santa Aulmane, Neonilla Medvedeva, Ilze Aulmane.

Izstāde būs atvērta līdz 18. septembrim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas