Latvijas arhitektūras veiksmes stāsti izstādē “Jaunais vecajā. Latvijā”17. martā plkst.16.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” tiek atklāta Latvijas laikmetīgās arhitektūras un arhitektūras mantojuma izstāde “Jaunais Vecajā. Latvijā.”

Izstādē tiks parādīts kā Latvijas kultūras ainava tika bagātināta ar objektiem, kur Vecais iejūtas Jaunajā un otrādi, jeb kur kultūras mantojums mijiedarbojas ar jaunās mūsdienu arhitektūras un dizaina paņēmieniem. Izstādei izvēlētie objekti izraisījuši debates gan starp arhitektiem, investoriem un ierēdņiem, gan plašajā sabiedrībā par harmonisku līdzāspastāvēšanu.

Izstāde notiek Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas sarīkotās starptautiskās konferences „Kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbība” ietvaros un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Izstādi atklās Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas referente Dzintra Purviņa, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis un izstādes “JAUNAIS VECAJĀ. Latvijā.” koncepcijas autors un kurators Dr. arh. Jānis Lejnieks.

Latvijas kultūras ainava pēdējā pusgadsimta laikā ir bagātinājusies ar visu veidu piemēriem, kā Vecais iejūtas Jaunajā vai arī otrādi- atkarībā no konteksta. Izstādei izvēlētie objekti ir izsaukuši debates un joprojām var izraisīt diskusijas starp arhitektiem, investoriem un ierēdņiem. Katra no grupām pārstāv savu patiesību par vecā kultūras mantojuma un jaunās mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību.

Koka arhitektūra ir visapdraudētākā, un arī to pārveidojot vai papildinot tiek meklēti visdažādākie paņemieni. Koka ēku kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstībai tiek izmantotas dažādas metodes, kuru izmantošanas veiksmes stāsti būs apskatāmi izstādē. Izstādes objekti tiek tematiski grupēti, pretstatot atšķirīgas pieejas vēstures interpretācijai un katru ēku raksturo daži attēli, kā arī īss apraksts.

“Koka Rīga” ir koka ēku renovācijas centrs, kura mērķis ir Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. Koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” galvenie darbības virzieni ir rīdzinieku iesaistīšana un izglītošana koka ēku renovācijā un restaurācijā, izstāžu, radošo darbnīcu un semināru rīkošana, Grīziņkalna apkaimes kultūrvēsturisko vērtību apzināšana un popularizēšana.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas