Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde “Liliju dienas 2015”Latvijas Dabas muzejā no 16. līdz 19. jūlijam izstādē „Liliju dienas 2015” apmeklētājus priecēs biedrības „Lilium Balticum” selekcionāru un audzētāju izlolotie ziedi.

Dažādas formas, krāsas un smaržas – izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 cēlo ziedu šķirņu, īpašu uzmanību veltot OT grupas neierastajām lilijām. Ziedus apmeklētāju vērtējumam piedāvās selekcionāri un audzētāji Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš, Inta un Aivars Laķi, Nacionālais Botāniskais dārzs un citi.

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šogad apmeklētāji tiks aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot, tā kopā nosakot, kurš audzētājs iegūs biedrības „Lillium Balticum” ceļojošo popularitātes kausu. Savukārt zinoša žūrija vērtēs sasniegumus selekcijā un izlems, kurš selekcionārs iegūs Ziemeļamerikas liliju audzētāju biedrības dāvāto ceļojošo selekcijas kausu.

Izstādē audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas