Latvijas Kara muzejā varēs aplūkot unikālas liecības par Krievijas noziedzīgo darbību UkraināIzstāde ,,Cīņa par Ukrainu” Latvijas Kara muzejā būs aplūkojama no 24.februāra plkst. 18.00. Plānots, ka izstāde Latvijas Kara muzejā būs eksponēta līdz 2023.gada jūnijam. Ieeja Latvijas Kara muzejā apmeklētājiem ir bez maksas!

2023.gada 24.februārī Latvijas Kara muzejs būs atvērts no 10.00- 21.00 , lai ikviens interesents varētu piedalīties tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones vadītajā maskēšanās tīklu paraugdarbnīcā.

Militārās tehnikas un ieroču paliekas, munīcijas paraugi, karavīru dokumenti, sadzīves priekšmeti, propagandas uzskates materiāli – ir Kijevas Nacionālā Ukrainas Otrā pasaules kara muzeja eksponāti, kas rada priekšstatu par visas iespējamās cilvēcības un morāles robežas pārkāpušo Krievijas armiju.

Latvijas Kara muzejā aplūkojamās izstādes ,,Cīņa par Ukrainu” improvizētās vitrīnas veidotas no autentiskiem Krievijas armijas lietotajiem zenītraķešu sistēmas “BUK” konteineriem: šis ierocis kopš 2014. gada ir viens no Krievijas agresijas pret Ukrainu simboliem.

Izstādē apmeklētājs varēs ieskatīties to drosmīgo Ukrainas aizstāvju acīs, kuri sargā ne tikai Ukrainas, bet arī Eiropas un pasaules drošību. Latvijas Kara muzejā būs aplūkojamas 50 lielformāta fotogrāfijas, kas uzņemtas 2022. gada jūlijā, kad Kijevas Nacionālā Ukrainas Otrā pasaules kara muzeja pārstāvji un muzeja brīvprātīgais fotogrāfs no Zviedrijas Andžejs Markevičs devās uz frontes līniju. Šīs ekspedīcijas laikā, atrodoties Harkivas, Dņipropetrovskas, Mikolajivas, Odesas un Kijivas apgabalos izvietotajās armijas vienībās, muzejnieki fotografēja dažādu Ukrainas bruņoto spēku veidu un vienību karavīrus. Nobraucot tūkstošiem kilometrus gar frontes līniju, viņi veidoja iespaidīgus varoņu attēlus un apkopoja šo cilvēku neiedomājamos stāstus.

Apmeklētāji dienas garumā varēs aplūkot Kara muzejā izstādīto apvidus auto "Orļiks" un “Twitter konvojs” pārstāvju nodotās kara liecības, kas speciāli atvestas no Ukrainas, lai turpmāk glabātos Latvijas Kara muzeja krājumā.
Joprojām muzejā aplūkojama tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones "Madonnu ar bērnu “ un Vilņa Heinrihsona darbu izstādi "Kara vaibsti ".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas