Latvijas kinoteātros sāk rādīt komisku drāmu “Morgana kunga pēdējā mīla”No 20. septembra Latvijas kinoteātros būs skatāma komiska drāma "Morgana kunga pēdējā mīla".

Parasti mēs nemīlam pašu dzīvi – mēs mīlam cilvēkus, vietas, dzīvniekus, atmiņas, literatūru, mūziku. Pēc tam mēs sastopam cilvēku, kam atdāvājam visu savu mīlestību, visu, kas mums ir. Un tad, kad šo cilvēku zaudējam, it viss mums beidz pastāvēt. Bet pasaulē jau nekas nemainās.

Vientuļi un noslēgti Parīzē dzīvo pensionēts amerikāņu profesors. Ieslīdzis dziļā aizmirstībā, bijušais filozofijas pasniedzējs ir zaudējis to, kā meklējumos sities visu mūžu, – jēgu. Ieskaujošās atmiņas draud pārvērsties halucinācijās, tāpēc viņš neatturami virzās pretī bezdibenim: cīkstēties ar absurdu ir jo īpaši grūti tad, kad esi tik absolūti vientuļš. Šķiet, ka viss visapkārt ir vien dekorācijas: tik lielā mērā viņu pārstājusi interesēt pasaule. Šķiet, ka viss svarīgais viņa dzīvē palicis pagātnē. Un tā arī ir, līdz kādudien autobusā notiek sastapšanās, kas visu maina.

Spožais aktieris sers Maikls Keins radījis nelielu burvīgu ekrāna šedevru, ko gribas noskatīties atkārtoti jau uzreiz pēc iziešanas no kino zāles.

"Morgana kunga pēdējā mīla" ir savdabīga atbilde drūmajai Mihaela Hanekes "Mīlestībai". Aizkustinošo, dziļi izjusto, skaisto stāstu, ko pasteļtoņos caurstrāvo vieglas skumjas, varēja uzņemt vienīgi sieviete. Filma nav par to, kā jādzīvo, bet gan par to, ka ir jādzīvo. Un jādzīvo spilgtu un piesātinātu dzīvi, novērtējot ikkatru tās mirkli.

Smalkās, elegantās pārdomas par vientulību, piedošanu un mīlestību sniedz skatītājam cerību.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas