Latvijas kinoteātros sāk rādīt pašmāju ģimenes spēlfilmu “Vecā dārza noslēpums”No 25. janvāra Latvijas kinoteātros būs skatāma pašmāju spēlfilma, piedzīvojuma stāsts visai ģimenei „Vecā dārza noslēpums”.

Filmu studijas F.O.R.M.A. producents Gatis Upmalis: „Mūsu jaunā kinolente ir klasisks stāsts ar labajiem un ļaunajiem varoņiem, kurā atklājas bērnu izdoma, iesaistoties situācijas risināšanā.” Kinoteātros visā Latvijā filmu sāks izrādīt no 25.janvāra. Tā būs lieliska izklaide ģimenēm ar bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem.

“Vecā dārza noslēpums” ir ar ķirbjiem, ceptām sliekām, bišu medu un citiem vitamīniem bagāta filma, kurā galvenie varoņi ir četri bērni: Santa, Kaspars, Nils, un Keita. Viņi reizēm ielavās un spēlējas bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda aizaugušajā dārzā. Armanda vienīgais sarunu biedrs ir papagailis Tesla, bet it visur izpaužas viņa inženiera prāts. Nepietiek ar to, ka mazie razbainieki lien dārzā – uzrodas viltīgais un naudaskārais uzņēmējs Kārlis, kurš „met acis” uz veco dārzu, un ne tikai. Drīz vien savērpjas dažādi raibi notikumi, kuros iesaistās divi Kārļa palīgi. Skolas bērniem nākas risināt ne tikai mammas privāto dzīvi, bet arī piedalīties dārza teritorijas aizstāvēšanā, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas. Un tad atklājas patiesais vecā dārza noslēpums…

Bērnu lomās iejutušies Roze Baumane, Niks Rapšs, Emīls Pohorželskis un Emīlija Jakubāne. Pieaugušo lomas atveido aktieri Agris Māsēns, Lauris Subatnieks, Imants Strads, Armands Berģis, Inga Alsiņa-Lasmane un Gatis Gāga.

Filmas režisors inscenētājs ir Olafs Okonovs, režisore Gunita Groša, galvenais operators Mārtiņš Jurevics, operators Ivo Skanstiņš, māksliniece Kristīne Lasmane, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, komponisti Andris un Reinis Sējāni, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone, grima māksliniece Agita Ilješāne, ražošanas vadītāja Daiga Līcīte un producents Gatis Upmalis. Filmu skatītājiem piedāvā studija F.O.R.M.A.. Spēlfilmas ”Vecā dārza noslēpums” scenārija autors Mihkels Ulmans ir viens no Igaunijas atzītākajiem bērnu filmu scenāriju autoriem.

Studija F.O.R.M.A. ir producējusi tādas spēlfilmas kā „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (2017, režisors V.Brasla); „Džimlai Rūdi rallallā” (2014, režisori M.Putniņš, J.Cimmermanis); „Mazie laupītāji” (2009, režisors A.Zvirbulis); „Ūdensbumba resnajam runcim”(2004, režisors V.Brasla) un citas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas