Latvijas kinoteātros sāk rādīt romantisku komēdiju “Burvestība mēnessgaismā”No 12. septembra Latvijas kinoteātros būs skatāma romantiska komēdija "Burvestība mēnessgaismā".

1920. gadu Francijas Rivjēra piesaistīja ar Vidusjūras perspektīvu zilgmi, ko apvija saules gaisma vai maģiski mēness noslēpumi: mākslinieku, mūziķu un... blēžu ņirba, dārgu automašīnu mirdzošais niķelis un hroms, modīgi naktsklubi, izsmalcināti dāmu tērpi, vieglprātīgi kungu uzvalki, kā arī intriģējošas ballītes, kas valdzināja ar džeza daudzveidīgajām melodijām.

Misters Dārsijs ir atgriezies!

Šoreiz viņa personāža vārds ir Stenlijs Kroufords. Pielīmējis ūsas un tērpies koši sārtās drānās ar zelta izšuvumiem, viņš parādās publikai ķīniešu iluzionista Veja Linga Su tēlā. Aiz ārējā vēsuma, ciniskā nicinājuma un augstprātīgās savaldības slēpjas mums jau pazīstamā dziļā, romantiskā un kaislīgā iedaba.

Slavenais britu mags kopā ar savu draugu ierodas Azūra krastā, lai aizmirstos no Londonas drēgnās ikdienas un izklaidētos, atmaskojot "jauno slavenību" – amerikāņu spirituālisti, kas, pārsteigdama visus ar nepieredzētu gaišredzību, kļuvusi neiedomājami populāra modernā kūrorta smalko aprindu salonos. Viņas pasaules slava ir tik liela un reputācija tik nevainojama, ka noteiktā sabiedrības daļā sāk raisīties nemiers. Viņas skaistums ir satriecošs, bet uzdrīkstēšanās un pravietojumu precizitāte met izaicinājumu viņa cinismam.

Un tā – ģeniālais iluzionists, autoritatīvais šarlatānu (viltus ekstrasensu un mediju) atmaskotājs metas "maģiskā divcīņā" ar apburošo viltvārdi.

Otrajā plānā – neskaitāmi serenādes dziedoši pielūdzēji, ģībšanas, dancojoši galdiņi, ažūra interjeri un violetu glicīniju strūklakas pasakainu dārzu ziedošajās alejās.

Maestro V. Allens jums sagatavojis "maģijas seansu": te ir gan brīnums, gan tā atmaskošana. Šīs gaisotnes burvība atgādina filmu "Pusnakts Parīzē", kur katrā kadrā laistās maģiska gaisma. Filmu caurstrāvo tieksme noticēt pārdabiskajam un vēlme to atmaskot. V. Allens atrisina šo rūpīgi pārdomāto pretrunu ar viņam raksturīgo eleganci: kinomaldi – lūk, maģija, kurai viņš patiesi tic!

Ārkārtīgi dzīvespriecīga filma – kā saules noskūpstīts Azūra krasts ar tā līkumotajiem kalnu ceļiem, nebeidzamajiem, puķēs slīkstošajiem dārziem, dzirkstošo jūru un labākajām 20. gadu muzikālajām kompozīcijām – bezrūpīga skaistuma, romantikas un mīlestības saliņa "starpbrīdī" starp diviem Pasaules kariem.

Šajā filmā, gluži kā smalkas virtuves ēdienā, it viss ir precīzi vajadzīgajās devās: saldais, skābais, rūgtais un asais. Allens ir iejaucis un izcepis pīrāgu no tā, ko viņš neizsakāmi mīl, bet dekora vietā – kā neatvairāmu ķirsīti – pasniedzis galvenās lomas atveidotāja Kolina Fērta ģeniālo aktierdarbu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas