Latvijas kinoteātros sāk rādīt sirreālu drāmu”Borgmans”No 19. septembra Latvijas kinoteātros būs skatāma drāma "Borgmans", kas atgādina sarežģītu mozaīku; tas ir režisora cītīgi veidots kaislību, nakts murgu un ekshibicionistisku šausmu labirints, kas iedabūts sirreāla trillera rāmjos.

Kas viņš ir – Borgmans, nemiera nesējs? Reāls cilvēks? Vai arī tās bailes un naids, ko piesedz respektabluma, labklājības un bezrūpības glāsmainā kārta? Gluži kā no naksnīgiem murgiem izniris dēmons, kā alegorija, kā visu cilvēcisko šausmu iemiesojums – ļaunais gars, kas izlauzies brīvībā. Iztraucēts un padzīts no savas patvēruma vietas, viņš parādās no nekurienes, un itin parastas ģimenes rāmā dzīve vairs nekad neatgriezīsies ierastajās sliedēs... Apokalipse – tas ir sapnis, kas pastāvīgi atkārtojas. Par to var uz kādu laiku aizmirst, bet no tā nav iespējams izdziedināties.

Šī magnētiskā mīkla nu ir drūmākais, skarbākais un virtuozākais Eiropas absurda ideologa darbs. Režisora unikālajam rokrakstam raksturīga velnišķa fantāzija un precīzs, spējš sitiens. Šoreiz viņš riskantā manierē spēlējas ar mitoloģiju, kā arī glezniecības, literatūras un Bībeles motīviem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas