Latvijas Leļļu teātrī sākas pirmizrāžu maratonsLatvijas Leļļu teātris līdz sezonas beigām skatītāju vērtējumam nodos 7 jaunas izrādes, no kurām pirmā publiku sasniegs jau 17. februārī. Pavasara pirmizrāžu maratonu teātris uzsāk ar iestudējumu “Vafeļu sirdis. Misija – tētis” pēc Marijas Parras stāsta motīviem, savukārt martā, aprīlī un maijā gaidāmas katrā pa divām pirmizrādēm. Repertuāra papildinājums paredzēts gan pirmsskolas un skolas vecuma, gan pieaugušo auditorijai.

Kā 2023. gada pirmo jauniestudējumu Latvijas Leļļu teātris piedāvās režisora Intara Rešetina debiju leļļu teātra žanrā, pēc Zanes Zustas dramatizējuma iestudējot izrādi “Vafeļu sirdis. Misija – tētis” par divu deviņgadīgu bērnu – Lēnas un Trilles – draudzību, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Iestudējums Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē paredzēts ģimenēm ar bērniem no 5 gadu vecuma.

2. martā RLBN Mazajā zālē gaidāma režisora Jāņa Znotiņa izrāde “Skeleta Juhana gaitas”, kas veidota pēc nesen izdevniecībā “Liels un mazs” izdotās igauņu rakstnieces Trīnu Lānas tāda paša nosaukuma grāmatas. Režisors iestudējuma veidošanā atteicies no verbāla teksta, to aizstājot ar izteiksmīgām etīdēm un vizuālā/objektu teātra elementiem, kas skeleta Juhana piedzīvojumiem ļaus sekot jebkurā valodā runājošiem skatītājiem. Izrādes māksliniece Pamela Butāne uz skatuves radījusi izrādes galveno varoņu – tētes un māmuka – “vērtīgajām” mantām piepildīto vidi, kurai kādā dienā pievienojas no skolas anatomijas kabineta “pensionējies” skelets. Jaunais mājas iemītnieks iegūst vārdu Juhans un kļūst par īstu tētes un māmuka ģimenes locekli, kas ienes viņu ikdienā pārpratumus, jautrību un daudz sirsnības. Galvenajās lomās Rūta Dišlere un Anrijs Sirmais. Izrāde paredzēta bērniem no 6 gadu vecuma.

17. martā Latvijas Leļļu teātrī debitēs režisors Andris Zeļonka, kurš mazos skatītājus priecēs ar izrādi “Divi mazi mežonēni” pēc Ernesta Setona-Tompsona grāmatas motīviem Marta Mazures-Siliņas dramatizējumā. Izrāde vēstīs par cilvēku un dabu, par patstāvību un pieaugšanu un pāri visam – par draudzības spēku. Uzveduma vizuālo ietērpu veidojusi māksliniece Paraskēva Deikina, bet lomās iejutīsies aktieri Rūdolfs Apse, Irina Krasta un Matīss Millers. Izrādē gaidīti mazie skatītāji no 5 gadu vecuma.

Aprīlī jaunas izrādes sagaidīs vismazākie skatītāji un pieaugušie. Režisora Jurijs Luniks pēc Grigorija Ostera stāsta motīviem veidos iestudējumu “Kādā dienā OtrĀdā”, kas vecākiem ar bērniem no 4 gadu vecuma ļaus uz brīdi apmainīties lomām jeb iejusties otra ādā. Savukārt, režisors Edgars Kaufelds ar radošo komandu – mākslinieci Kristīni Jurjāni, scenogrāfu Kristapu Kramiņu un komponistu Jēkabu Nīmani – aprīļa beigās jauniešiem no 14 gadu vecuma un pieaugušajiem nodos Erika Ādamsona trīs noveļu versiju leļļu teātra estētikā “Smalkās kaites”.

Maijā ģimenēm ar pirmsskolas un skolas vecuma bērniem būs iespēja ieraudzīt Deivida Valjamsa slavenās bērnu grāmatas “Gangsteromīte” skatuves versiju Edgara Niklasona režijā, bet pusaudžiem – dramaturģes Ances Muižnieces oriģināldarbu režisora Rūdolfa Apses režijā “Vaļa dziesma”.

Biļetes iegādājamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas