Latvijas Leļļu teātris 80. dzimšanas dienā piedāvā starptautisku pasākumu programmu



4. oktobrī Latvijas Leļļu teātris svinēs 80. dzimšanas dienu, ko paredzēts atzīmēt ar plašu pasākumu programmu teātra profesionāļiem un interesentiem. 4 dienu garumā Latvijā viesosies starptautiski atzīti teātra profesionāļi un lektori, lai vadītu meistarklases, pētītu laikmetīgā teātra attīstības scenārijus 2 dienu konferencē, kā arī piedāvātu aizraujošas viesizrādes Latvijas teātra skatītājiem.

Programma KURP DOTIES? norisināsies no 1. – 4. oktobrim Latvijas Leļļu teātra, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas telpās un Raiņa un Aspazijas mājā. Pirmās 2 dienas tiks veltītas praktiskajam apmācību procesam, organizējot 3 meistarklases: “Koprades un objektu teātra dramaturģija” (Sodja Zupanc-Lotker, Čehija) gaidīs dramaturgus un teātra kritiķus, “Ekoscenogrāfijas darbnīca” (Tanja Bīra, Austrālija) paredzēta scenogrāfiem un māksliniekiem, savukārt aktieri un režisori tiek gaidīti darbnīcā “Kā stāstīt stāstu ar ierobežotiem materiāliem. Es esmu stāsts” (Išmaels Falke, Anna Ivanova-Brašinska, Somija). Katra no meistarklasēm ilgs 2 pilnas dienas.

Programmas centrālais notikums, kas pulcēs plašu vietējo un ārvalstu auditoriju, būs starptautiskā konference “Laikmetīgais (leļļu) teātris: Kurp doties?” 3. – 4. oktobrī. Konference pulcēs atzītus lektorus, laikmetīgās skatuves mākslas meistarus, psihologus, filozofus, mārketinga ekspertus un producentus, lai kopīgi domātu un runātu par teātra nozares attīstības iespējām un scenārijiem šodien. Par skatuves mākslas situāciju Eiropā un pasaulē diskutēs lektori no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Čehijas, Beļģijas, Peru un Austrālijas. Konference notiks Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē, reģistrēšanās no šodienas iespējama Biļešu Paradīzes interneta vietnē.

Paralēli meistarklašu un konferences programmai plašāku ieskatu leļļu teātra daudzveidībā piedāvās Kauņas Valsts leļļu teātris ar viesizrādi “Lauva un putns” (no 3 gadu vecuma) 1. oktobrī un Somijas laikmetīgā leļļu teātra apvienība Grus Grus ar iestudējumu “Neredzamās zemes” (no 12 gadu vecuma) 3. oktobrī. Abas izrādes veidotas bez teksta, kas tās padara viegli uztveramas jebkuras valsts skatītājiem.

80. dzimšanas dienā līdzās ārvalstu programmai Latvijas Leļļu teātris sagatavojis arī ļoti īpašu jauniestudējumu – 2. oktobrī pirmizrādi piedzīvos “Leģendārā izrāde” režisoru Vijas Blūzmas, Edgara Kaufelda un Mārtiņa Eihes kopdarbā – šis darbs pētīs un atklās ekstravagantās Latvijas Leļļu teātra režisores un mākslinieciskās vadītājas Tīnas Hercbergas daiļradi un personību, meklējot 1967. gada apbalvojumiem bagātā iestudējuma “Interlellis-67” panākumu atslēgu.

Plašāka informācija par jubilejas programmas pasākumiem atrodama vietnē teatrakonference.lv vai lelluteatris.lv. Biļetes uz visiem pasākumiem no šodienas nopērkamas bilesuparadize.lv. Vietu skaits meistarklasēs, konferencē un viesizrādēs ir ierobežots.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas