Latvijas Mākslas akadēmija piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgūLatvijas Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares studenti šonedēļ piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgū – lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu mesē –, kas norisinās no 7. līdz 11. februārim Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Mākslas akadēmija ir pārstāvēta gadatirgus jauno dizaineru sadaļā "Greenhouse" ("Siltumnīca").

Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta un Kultūras ministrijas atbalstu Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa jauno dizaineru sadaļā ir pārstāvēta jau septīto gadu, tādējādi Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dizaina augstskolu vidū iegūstot vērā ņemamu atpazīstamību.

Šīgada tēma stendam ir tradicionālā amatniecība. Daļu no ekspozīcijas veidos darbi, kas tapuši starptautiskā dizaina meistardarbnīcā 2011. gada nogalē, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas (Nīderlande) maģistrantūras studenti apvienoja spēkus, veidojot jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās. Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas stendā būs pārstāvēti studentu Gitas Deksnes, Indras Mercas, Baibas Lingas-Bērziņas, Inta Neiberta, Lienes Podiņas, Agneses Pundiņas, Lauras Danilānes un Jekaterinas Stakles darbi.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, Latvijas Mākslas akadēmijas ekspozīcijas izveidē Stokholmas mēbeļu gadatirgū ir iesaistīta Dizaina nodaļas studentu un pasniedzēju darba grupa. Līdzās saņemtajam atbalstam no Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta sadarbība dizaina jomā notiek arī ar citiem Latvijas uzņēmējiem un dažādu nozaru pārstāvjiem.

Dalība Stokholmas mēbeļu gadatirgū ir Latvijas jauno dizaineru un ražošanas uzņēmu sadarbības apliecinājums, kas pierāda Latvijas dizaina augsto kvalitāti un starptautisko konkurētspēju, vēsta Mākslas akadēmijā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas