Latvijas mākslinieki piedalīsies Čīles lielākajā laikmetīgā teātra festivālā

Scenogrāfe Monika Pormale un modes mākslinieki "mareunrol's" viesosies Čīles lielākajā laikmetīgā teātra festivālā "Santiago a Mil", kas no 6. līdz 22.janvārim notiek Čīles galvaspilsētā Santjago, informē Jaunā teātra institūts.

Festivālā tiks izstādītas latviešu mākslinieku instalācijas "Eksponāts I", "Eksponāts II" un "Īrnieks/Kustība bez nosaukuma", kas 2011.gadā jau viesojušās festivālos Prāgā, Rīgā, Nitrā, Santarkandželo, Terni un citur. Darbu producents ir Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāli.

"Santiago a Mil" ir lielākais Čīles un viens no labākajiem Dienvidamerikas laikmetīgā teātra festivāliem, kas piedāvā plašu vietējo un ārvalstu izrāžu programmu, kā arī īpašu festivāla sadaļu "Intersecciones".

Monika Pormale uz Čīli ved darbus "Eksponāts I" un "Eksponāts II" – pirmais runā par gaistošo cilvēcisko attiecību siltumu un apspēlē jau agrākos Pormales darbos pazīstamo apskaušanās motīvu, bet otrs ir veltījums scenogrāfijai, kas kādreiz bijusi ne vien mākslas, bet arī amatniecības prakse, pastāstīja Laiviņa.

Savukārt teatrālie modes mākslinieki "mareunrol's" Čīlē rādīs savu miniatūro leļļu, tērpu, gaismas un skaņas ainu sekvenci "Īrnieks/Kustība bez nosaukuma".

"Intersecciones" izstādē līdzās Monikas Pormales un "mareunrol's" – Mārītes Mastiņas un Rolanda Pēterkopa – darbiem būs apskatāmas vācu scenogrāfes Annas Fībrokas, itāliešu mākslinieka Romeo Kasteluči, čehu fotogrāfa Bohdana Holomīčeka un somu vizuālā mākslinieka Hansa Rozenstrēma instalācijas.

Kasteluči, Holomīčeks un Rozenstrēms piedalījās arī izstādē "KRUSTpunkts: intimitāte un izrāde", kas Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus 2011" laikā notika Rīgā, Skolas ielā 15, atgādināja Laiviņa.

Santjago darbi apskatāmi "Gabriela Mistral" kultūras centrā no 6. līdz 22.janvārim.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas