Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta izstāde „T-faktors”



Š.g. novembrī plkst. 17:00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā tiks atklāta izstāde „T-FAKTORS”, kurā būs iespēja iepazīt Latvijas jaunākās tēlnieku paaudzes veikumu.

Izstādes organizatore un kuratore ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Olga Šilova. Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā tēlniece Olga Šilova ieguva, uzvarot LMS ikgadējās vizuālās mākslas izstādes “Rudens 2014/Melnie suņi” konkursā ar darbu “Tepiķis”. LMS Balvu māksliniece izvēlējusies izmantot nevis personālizstādei, bet gan kā kuratore, iepazīstinot ar savu audzēkņu, LMA jauno tēlnieku veikumu.

Olga Šilova skaidro: ”Kļūt par šīs izstādes kuratori mani mudināja Latvijas tēlniecības situācija mākslas dzīves kontekstā. Ceru, ka izstāde lauzīs aplamo priekšstatu par tēlniekiem kā vienīgi fiziskā darba darītajiem, aprobežotiem amatniekiem, kuru ”vieta ir kapos’’ – darinot kapu pieminekļus. Šīs izstādes mērķis ir parādīt plašākai publikai mūsu tēlniecības studentu radošo potenciālu. Mākslas akadēmijā tieši tagad veidojas jauna talantīgu tēlnieku paaudze. Ir visi priekšnoteikumi, lai, izejot ārpus Mākslas akadēmijas sienām, jaunie tēlnieki radītu nozīmīgus darbus gan Latvijā, gan ar saviem darbiem pārstāvētu savu valsti starptautiskā arēnā. Lai tas notiktu, ir nepieciešams, lai šos autorus ieraudzītu un novērtētu mūsu mākslas zinātnieki, žurnālisti, izstāžu kuratori. Savukārt jaunajiem māksliniekiem izstāde ir lieliska iespēja paskatīties uz sevi kritiski, samērot savu devumu ar ekspozīcijas kopumu, nospraust jaunus radošos mērķus.”

Izstādes nosaukuma T-faktors atšifrējums: T – tēlniecība, faktors - Ietekmējošais spēks, iemesls; parādības, procesa attīstības nosacījums, cēlonis. Tēlniecības klātbūtne šajos darbos ir vērojama tematiskā, formālā vai metodiskā izpausmē. Olgas Šilovas izvēlētie darbi iepazīstina ar jauno tēlnieku radošo attīstību no studiju pirmā kursa līdz maģistra diplomam. Vairāki no māksliniekiem sevi jau ir pierādījuši starptautiskās izstādēs un simpozijos, bet daži savus darbus plašākai publikai rāda pirmo reizi.

Darbu radīšanai izmantoti kā klasiskie, tā arī netradicionālie materiāli un tehnikas: plastilīna un māla veidojumi, metinājums, metāla lējums, kompozītie materiāli, ready-made, instalācija, kinētiskie objekti, un atklāšanas dienā pat performance - tetovējums.

Izstādē atklājas jauno autoru ieinteresētība plašā tēmu lokā, kur ietvertas gan radošā procesa nianses, gan cilvēka personības izpēte, gan sabiedrisko procesu norises. Jaunie tēlnieki ir vērīgi, asprātīgi, uzstājīgi un reizēm arī ļoti tieši, viņi nekautrējas un nebaidās skart neērtus jautājumus.

Izstādē piedalās: Kristaps Andersons, Rihards Ābeltiņš, Anete Bajāre, Rūdolfs Baltiņš, Sanita Čevere, Laima Daberte, Ansis Dobičins, Anna Egle, Zane Elerte, Amanda Krūmiņa, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Anna Rasmus, Andrejs Ratkevičs, Marks Rožencovs, Solvita Rulle, Svetlana Saveļjeva, Ilona Sparāne, Una Stahovska, Agita Šteinberga, Līga Trēgere, Lauris Vītoliņš, Justīne Zepa, Madara Zepa.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas