Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz simfoniskās mūzikas koncertu “Diriģē jaunie!”Piektdien, 1. martā plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām uz simfoniskās mūzikas koncertu “Diriģē jaunie!” Šajā koncertā pie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies jaunie un daudzsološie Diriģēšanas katedras studenti un maģistranti - Māris Kuģis, Dominiks Graumans (Dominik Graumann), Jurģis Rāts, Artūrs Plaudis, Jēkabs Krists Kalniņš, Jānis Lapsa, Klāvs Borozdins, Sandis Krūmiņš, Edgars Samorodovs, Jānis Trūps un Anastasija Gailīte.

Koncertā, kurā galvenā loma atvēlēta topošajiem māksliniekiem, publikai būs iespēja dzirdēt veselu buķeti 19. gadsimta klasiskās mūzikas vērtību interpretācijas, tostarp Johana Štrausa uvertīras operetēm “Sikspārnis” un “Čigānu barons”, Ludviga van Bēthovena uvertīras “Egmonts” un “Koriolāns”, Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu mi minorā, kuru kopā ar saviem kolēģiem atskaņos soliste - brīnišķīgā jaunā pianiste, Ērika Jākobsone, Džuzepes Verdi uvertīra operai “Likteņa vara” un Franča Šūberta “Mazā simfonija pūšaminstrumentiem”.

“Koncertprogrammas emocionālā aizrautība un melodiskais skaistums, kā arī iespēja baudīt jaunības entuziasmu un radošā gara dzirkstījumu, ko jutīsim, kad JVLMA simfoniskais orķestris atradīs kopīgu valodu ar talantīgiem diriģēšanas studentiem, ir patiess muzikālā baudījuma apsolījums,“ tā iecerēto programmu ar gandarījumu raksturo JVLMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs profesors Andris Vecumnieks.

Jāpiebilst, ka tradicionāli, dienu pirms Rīgas koncerta - 29. februārī, pateicoties Kultūrkapitāla fonda atbalstam, Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris un jaunie diriģenti dosies ārpus galvaspilsētas. Šoreiz uz Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzāli, lai projekta “Plecu pie pleca” ietvaros savā pulkā uzņemtu un muzicētu kopā ar Jūrmalas Mūzikas skolas audzēkņiem.

JVLMA simfoniskā orķestra koncerti notiks:

Jūrmalā – 29. februārī plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē. Ieeja bez maksas
Rīgā – 1. martā plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē

Biļetes tikai iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena – 7 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 5 €

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas