Latvijas Nacionālā operā izskanēs šīs sezonas pirmais kamermūzikas koncerts „Saulains stūrītis”20. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks šīs sezonas pirmais kamermūzikas koncerts „Saulains stūrītis”. Koncertā piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša, Herta Hansena (klavieres), Ligita Spūle (flauta), Anrijs Pitens (klarnete) un Inga Sunepa (čells), koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Atzīmējot izcilo latviešu literātu Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu, koncertprogrammas „Saulains stūrītis” īstenotāji piedāvā klausītājiem latviešu vidējās paaudzes komponistes Mārītes Dombrovskas skaisto, bet reti atskaņoto dziesmu ciklu ar Aspazijas dzeju. Vokālais cikls ar Aspazijas dzeju tapis radošajā namā Casa Pantrova Lugano (Šveicē), netālu no Kastaņolas, kur trimdas gados dzīvojuši Rainis un Aspazija, un mūsdienās ierīkots viņu muzejs. Gūstot iedvesmu Šveices krāšņajā un gleznainajā dabā, komponiste radījusi piecas dziesmas ar Aspazijas dzeju: „Tāda es esmu”, „Princese”, „Nedrošais tilts”, „Zilā puķe”, „Loreleja”, „Mēnessnakts”. Dzejoļi ņemti no Aspazijas gaišākajiem dzejas krājumiem „Saulains stūrītis” (1910) un „Ziedu klēpis” (1911), kas radīti Lugano ārpilsētā Kastaņolā. Mūziķi programmu papildinājuši ar Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida un Jāņa Mediņa instrumentālajiem opusiem, kā arī Jura Karlsona dziesmu ciklu mecosoprānam un klavierēm „Rudens stars”.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski.“Opera tuvplānā” ietvers dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Biļetes: LNOB un „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijās, kā arī internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas