Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar grandiozu Galā koncertuLatvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks 4. septembrī ar grandiozu Galā koncertu, atzīmējot nosaukuma maiņu. Koncerta programma veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā – operai.

„Sezonas atklāšanas galā koncerts ir unikāla iespēja tikties ar visu Latvijas Nacionālās operas un baleta ansambli – solistiem, diriģentiem, orķestra un kora māksliniekiem. Vakara gaitā ieskicēsim šīs sezonas jauniestudējumus un spožākos fragmentos no repertuāra izrādēm; būs gan iemīļoti mākslinieki, gan spilgtas debijas,” koncertu raksturo Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

„Savā un baleta trupas vārdā varu paust visdziļāko gandarījumu par jauno organizācijas nosaukumu Latvijas Nacionālā opera un balets. Baleta izrādes vienmēr veidojušas pusi repertuāra, mūsu solisti ar lepnumu nes valsts vārdu pasaulē, tomēr institūcijas nosaukumā tas līdz šim netika atspoguļots. Tagad mēs visi – solisti, mākslinieki, repetitori un trupas vadība – varam justies novērtēti. Šajā koncertā ceram parādīt Latvijas Nacionālo baletu visā krāšņumā, demonstrējot solistu meistarību un repertuāra amplitūdu no klasikas un raksturdejām līdz laikmetīgajai horeogrāfijai,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Koncertā Latvijas Nacionālais balets dejos skaistākos fragmentus no iepriekšējās sezonas jauniestudējumiem – Aleksandra Glazunova baleta “Raimonda”, Sergeja Prokofjeva baleta “Romeo un Džuljeta” un jauno horeogrāfu iestudējuma „Neiepazītās teritorijas”, gan ļaus ieskatīties šīs sezonas pirmajā jauniestudējumā “Bolero…”. Koncerta otrajā daļā īpaša vieta būs atvēlēta latviešu opermūzikas spožākajām pērlēm – Jāņa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Arvīda Žilinska un Jāzepa Mediņa operu ārijām un duetiem. Koncerta turpinājumā skanēs itāļu opermūzikas ģēniju skaņdarbi, kā arī fragmenti no diviem jauniestudējumiem – Džuzepes Verdi “Makbeta”un Johana Štrausa dēla operetes “Sikspārnis”.

Koncertā piedalīsies pasaulē un Latvijā plaši zināmais baritons Valdis Jansons, kurš dzied vadošās lomas daudzos Eiropas opernamos, kā arī daudzsološais jaunais soprāns Margarita Vilsone, kas absolvējusi Brēmenes un Nirnbergas mūzikas augstskolas un šobrīd ir Nirnbergas operas studijas soliste. Abi dziedātāji šosezon piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēs. Līdzās viesiem skatītājus priecēs arī Inga Šļubovska, Evija Martinsone, Kristīne Zadovska, Sonora Vaice, Raimonds Bramanis, Andris Ludvigs, Armands Siliņš, Rihards Mačanovskis, Jānis Apeinis un Krišjānis Norvelis. Koncertu veidos režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Andris Freibergs, pie diriģenta pults stāsies visi Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģenti – Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis, Aleksandrs Viļumanis, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Farhads Stade.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas