Karels Marks Šišons saņēmis Lielbritānijas karalienes apbalvojumu


Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons saņēmis Lielbritānijas karalienes Elizabetes II apbalvojumu, Anglijas karaliene piešķīrusi Šišonam Britu impērijas virsnieka ordeņa pakāpi (OBE) par viņa ieguldījumu pasaules mūzikā. Diriģents iekļauts karalienes valdīšanas jubilejas dienas goda nosaukumu sarakstā, kas tika publicēts 16.jūnijā, vēsta LNSO orķestra pārstāvji.


Karels Marks Šišons atzina, ka jūtas gan pārsteigts, gan pagodināts, nonākot šajā izcilo ļaužu pulkā, kas ar saviem panākumiem spodrina Lielbritānijas vārdu pasaulē. "Bērnībā man pat sapņos nerādījās, ka reiz es varētu saņemt šo ordeni. Turklāt šo balvu vēl īpašāku dara tas, ka tā piešķirta karalienes Dimanta jubilejas svētku laikā – es jūtos ļoti pateicīgs."


Šajā reizē starp ordeņa kavalieriem ir arī aktrises Keita Vinsleta un Ketrīna Zeta-Džonsa, aktieris Kolins Fērts, dziedātājas Kailija Minoga un Annija Lenoksa, futbolists Deivids Bekhems, golfa spēlētājs Lūks Donalds u. c.


OBE jeb Britu impērijas virsnieks ir Britu impērijas ordeņa otrā pakāpe – pagodinājums, ko piešķir Anglijas karaliene. Tas parasti tiek piešķirts par īpašu kalpošanu sabiedrībai vai izcilību kādā atsevišķā nozarē – sportā, mākslā vai izklaides industrijā Lielbritānijā vai Britu sadraudzības valstīs.

 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas