Latvijas Nacionālais arhīvs atklāj izstādi „Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības” Ogres tehnikumāŠā gada 17.janvārī Ogres tehnikumā Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) atklāja izstādi “Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības”. Atklāšanas pasākumā piedalījās tā laika lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģeris, Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, vadība, pedagogi un tehnikuma audzēkņi. Atmiņu stāstus atklāšanas pasākumā bagātināja barikāžu laikā tapušie video filmu fragmenti un fotogrāfijas arī no Igaunijas Nacionālā arhīva un Lietuvas Centrālā valsts arhīva fondiem.

LNA dokumentāro liecību izstāde “Cerību ugunskuri - mirklis pirms brīvības” veltīta 1991. gada janvāra barikāžu laikam un būs apskatāma Ogres tehnikuma bibliotēkā līdz janvāra beigām. Izstāde iepazīstina ar daudzveidīgu dokumentu klāstu, kas sniedz priekšstatu par Latvijas valsts atjaunošanā nozīmīgo barikāžu laiku. Izstādē apkopoti materiāli gan no LNA fondiem, gan privātpersonu arhīviem. Unikāla laikmeta liecība ir izstādē iekļautais barikāžu dienās rakstītais Lauksaimniecības ministrijas koordinācijas centra Darba un tehnikas uzskaites žurnāls “ Barikāžu laiks Rīgā”.

Šodienas pasākumā Ogres tehnikuma audzēkņi guva apstiprinājumu, ka 1991. gadam Latvijas vēsturē un sociālajā atmiņā piemīt ne vien vēsturiska pagrieziena punkta nozīme, bet arī sevišķa emocionāla nokrāsa, ko apliecināja ne tikai barikāžu dalībnieku, bet arī tehnikuma pedagogu un ogrēniešu atmiņu stāsti.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas