Latvijas Nacionālajā dabas muzejā būs skatāma izstāde “Īrisi 2024”No 12. līdz 14. jūnijam izstādē Latvijas Nacionālajā dabas muzejā būs apskatāmas vismaz 100 īrisu šķirnes dažādās varavīksnes krāsās. Izstāde „Īrisi 2024” tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību, un šogad tajā īpaša uzmanība veltīta vietējās selekcijas krāšņākajiem ziediem.

Selekcionāri un kolekcionāri iepazīstinās ar tām īrisu šķirnēm, kas pārbaudītas Latvijas klimatiskajos apstākļos un var te labi augt un ziedēt. Nozīmīgā skaitā būs pārstāvēti augstie īrisi. Šopavasar laikapstākļi bijuši labvēlīgi ļoti agrai īrisu ziedēšanai, tāpēc ir grūti prognozēt konkrētu izstādē apskatāmo šķirņu skaitu, tomēr rīkotāji cer iepriecināt apmeklētājus ar bagātīgu ziedu klāstu.

Īrisu audzēšana, kolekcionēšana un selekcionēšana Latvijā ir ļoti populāra, un šie ziedi sastopami daudzveidīgās nokrāsās – vārds iris tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē varavīksni. Dabas muzejā savas košās kolekcijas izrādīs Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri Laimonis Zaķis, Ilga Viņķele, Juris Bāze, Lolita Muhlinkina, Dzintra Jurevica un Gunta Jēkabsone.

Izstādes laikā norisināsies īrisu stādu tirdzniecība. Ikviens interesents varēs saņemt konsultācijas par dažādām īrisu šķirnēm, to selekciju, īsto šķirņu izvēli savam dārzam un īrisu audzēšanu.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas