Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks starptautiskā komiksu nedēļa


Laikā no 21. līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) sadarbībā ar komiksu kultūras žurnālu "kuš!" – vienīgo komiksu izdevēju Latvijā – organizē komiksu nedēļu Rīgā "Comics Artventures".


Projekta laikā 12 Latvijas un ārvalstu komiksu mākslinieki strādās LNMM galvenās ēkas pastāvīgajās ekspozīcijās un radīs jaunus mākslas darbus – komiksus un ilustrācijas, iedvesmojoties no latviešu vecmeistaru darbiem. Komiksu nedēļas ietvaros notiks arī radošās darbnīcas, mākslinieku portfolio prezentācijas, izstāde un citas aktivitātes.


Projekts tiek īstenots, lai inovatīvā, radošā veidā rosinātu jaunu cilvēku interesi par latviešu mākslas vēsturi, sniedzot netradicionālu mākslas darbu interpretāciju un parādītu jauniešu auditorijai, ka demokrātiski populāra māksla nav pretrunā ar klasisko mākslu.


Plānots, ka "Comics Artventures" nedēļas laikā radītie komiksi pēcāk tiks publicēti pastkartēs un īpašā komiksu grāmatā latviešu un angļu valodā. Komiksu grāmatas plānots izplatīt Latvijas skolās un dažādās tirdzniecības vietās Latvijā un pasaulē.


Komiksu nedēļā savu dalību ir apstiprinājuši septiņi latviešu mākslinieki – Rūta Briede, Mikus Duncis, Ernests Kļaviņš, Oskars Pavlovskis, Ingrīda Pičukāne, Anna Vaivare un Mārtiņš Zutis, kā arī pieci mākslinieki no ārvalstīm – Mari Ahokoivu (Mari Ahokoivu) no Somijas, Sērens Mosdals (Søren Mosdal) no Dānijas, Emīlija Estergrēna (Emelie Östergren) no Zviedrijas, Nikolā Zuliamis (Nicolas Zouliamis) no Beļģijas un Renāta Gasiorovska (Renata Gasiorowska) no Polijas.


"Comics Artventures" nedēļu rīko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, komiksu kultūras žurnāls "kuš!" un Kaņepes Kultūras centrs.


Projektu atbalsta "Nordic Culture Point", "Wallonie Bruxelles International", Beļģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, Somijas vēstniecība Rīgā, "Centrala", "HungryLab".


Pasākumu programma:


21. novembris

plkst. 15.00–17.00 LNMM galvenā ēka
Komiksu zīmēšana muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās
Piedalās visi projektā uzaicinātie mākslinieki


plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrs (Skolas ielā 15)
Komiksu mākslinieku portfolio prezentācijas
Piedalās: Mari Ahokoivu (Mari Ahokoivu; Somija), Sērens Mosdals (Søren Mosdal; Dānija), Emīlija Estergrēna (Emelie Östergren; Zviedrija),


Nikolā Zuliamis (Nicolas Zouliamis; Beļģija), Mārtiņš Zutis (Latvija)
Muzikālu performanci sniedz „Kroffork” (Sabīne Moore)


22. novembris


plkst. 11.00–17.00 LNMM galvenā ēka (K. Valdemāra ielā 10a)


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas