Latvijas Nacionālajā operā pēdējo reizi skatāma opera „Mīla uz trim apelsīniem”4. februārī Latvijas Nacionālajā operā pēdējo reizi skatāma Sergeja Prokofjeva operas „Mīla uz trim apelsīniem” iestudējums.

Izrādi diriģēs Atvars Lakstīgala , lomās iejutīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Romāns Poļisadovs, Krišjānis Norvelis, Aira Rūrāne, Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Jānis Apeinis un citi.

Iestudējumu veidojuši K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas muzikālā teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors Aleksandrs Titels, bet scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir šī paša teātra galvenais mākslinieks Vladimirs Arefjevs.

„Mīla uz trim apelsīniem” ir viena no 20. gadsimta oriģinālākajām operām, kas apvieno komēdiju un traģēdiju, poēziju un grotesku, romantisku pasaku un filozofisku satīru.

Iecere rakstīt operu „Mīla uz trim apelsīniem” Sergejam Prokofjevam radās 1918. gadā, veicot ceļu caur Sibīriju, Japānu un pāri Klusajam okeānam uz ASV. Operas sižets ir balstīts Karlo Goci tāda paša nosaukuma komēdijā – sirreālā stāstā par karaļdēlu, kuru līdz hipohondrijai novedusi salkana dzeja. Slimību var ārstēt ar smiekliem, bet galmā ne visi vēlas Prinča izveseļošanos...

Operas „Mīla uz trim apelsīniem” uzvedumu augstu vērtē gan skatītāji, gan kritiķi. „Izdevusies izrāde šī vārda visvienkāršākajā un vislabākajā nozīmē. Proti, uz skatuves nepārtraukti risinās vitāla, veselīga humora pilna darbība, pārsteidzot un neļaujot garlaikoties ne brīdi,” laikrakstā „Diena” rakstīja mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa.

Biļetes: LNO un „Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas