Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos multimediāla simfonija “Ziemeļu gaisma”Šajās dienās Latvijā novērojama unikāla dabas parādība – ziemeļblāzma, (Aurora Borealis, kas jau izsenis apdziedāta teikās un leģendās. Tās vēsta, ka brīdi pirms debesīs uzplaiksnī zaļā gaisma, lapsa patrin asti gar kalnu, un debesīs uzskrien dzirksteles. Ja vēja gaisma nakti spoži izgaismo, būs laba siļķu zveja. Ja pasvilposi, debesu uguns mēles pienāks tuvāk. Ja sarkana krāsa dominē - būs vētra.

Šos un citus nostāstus par ziemeļblāzmu komponists Ēriks Ešenvalds iedzīvinājis savā jaunajā multimediālajā simfonijā "Ziemeļu gaisma", kas pasaules pirmizrādi piedzīvos šī gada 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā. Kopā ar režisoru Renāru Vimbu un operatoru Daini Juragu komponists ceļojis pa Skandināviju, Grenlandi, Islandi un Aļasku, vācot leģendas un tautasdziesmas par šo vislielāko Zemes atmosfēras optisko fenomenu.

27. aprīlī koncertā būs iespējams dzirdēt Valsts Akadēmisko kori Latvija, Liepājas Simfonisko orķestri, kā arī baudīt emocionālas video projekcijas. Koncerta atklāšanā tiks atskaņoti Baltijas izcilāko komponistu darbi korim diriģenta Māra Sirmā vadībā, savukārt otrajā daļā notiks “Ziemeļu gaismas” pirmatskaņojums.

Gaidot šo īpašo notikumu, ikviens aicināts tikties ar komponistu E. Ešenvaldu, lai uzzinātu vairāk par ekspedīcijās piedzīvoto un simfonijas tapšanu. Tikšanās notiks šī gada 8. aprīlī plkst. 18. Berga Bazārā, viesnīcas “Bergs” Stikla zālē.

Koncerts ir iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas