Latvijas Nacionālajā operā viesosies ievērojamā diriģente Kerija Linna VilsoneFebruārī Latvijas Nacionālajā operā atgriezīsies ievērojamā kanādiešu diriģente Kerija Linna Vilsone (Keri-Lynn Wilson). Viņa diriģēs Pētera Čaikovska operu Pīķa dāma 4. februārī un Džakomo Pučīni operu Toska 6. februārī.

Kerija Linna Vilsone pirmo reizi Latvijas Nacionālajā operā viesojās 2020. gada janvārī, diriģējot Džakomo Pučīni operas Bohēma izrādi.

Kerijas Linnas Vilsones starptautiskā karjera kā viesdiriģentei ilgst vairāk nekā divdesmit gadus, diriģējot tādus starptautisku atzinību guvušus orķestrus kā Losandželosas filharmonijas orķestris un Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, kā arī uzstājoties pasaules labākajos opernamos, tostarp Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā, Lielajā teātrī, Vīnes Valsts operā u.c. Absolvējusi Džuljarda skolu Ņujorkā, iegūstot maģistra grādu flautas spēlē un diriģēšanā. Savā daiļradē diriģente pievēršas Verdi, Pučīni un krievu komponistiem, un viņas darbs tiek slavēts kā nevainojami izstrādāts un niansēts (New York Times) un eleganti precīzs (Telegraph). 2020. gadā Kerija Linna Vilsone saņēmusi Opus Klassik gada diriģentes nomināciju par Rosīni Zigismunda ierakstu ar Bavārijas Radio orķestri un kori.

Operas Pīķa dāma izrādēs 4. un 6. februārī pirmā tikšanās ar Latvijas skatītājiem gaidāma mecosoprānam Irīnai Maļcevai, kas debitēs Poļinas lomā. Dziedātāja studējusi Gņesinu Krievijas Mūzikas akadēmijā Maskavā un Mozarteum universitātē Zalcburgā. Maģistra grādu ieguvusi Nirnbergas Mūzikas augstskolā. Māksliniece bijusi Nirnbergas Valsts teātra operas studijas soliste.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas