Latvijas Radio bigbends un Raimonds Pauls tiekas mūzikā ar Imanta Ziedoņa vārdiemVSIA “Latvijas Koncerti” 11. augustā Dzintaru koncertzālē aicina baudīt Raimonda Paula mūziku, kas tapusi 1960. un 1970. gados. Koncertprogrammā “Un vairāk par mirkli mums neiegūt” uz skatuves satiksies Latvijas Radio bigbends (LRBB), Raimonds Pauls, dziedātāji Dināra Rudāne un Daumants Kalniņš. No jauna atdzims maestro dziesmu cikls ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Koncerta sākums plkst. 20.00.

Koncertā LRBB, Dināras Rudānes un Daumanta Kalniņa izpildījumā no jauna atdzims Paula dziesmu cikls ar Imanta Ziedoņa vārdiem, no kura populārākās ir melodijas “Nenes zvaigznes istabā”, “Lapsenes nāve”, “Cher ami” un citas. “Maestro daiļrade no šī laika man personīgi ir īpaši tuva. Dziesmu cikls ar Imanta Ziedoņa vārdiem noteikti ir ļoti, ļoti spilgts piemērs no šī perioda. Vēl jo īpašāku to padara tas, ka dziesmas bigbenda skaņās tālajos 70. gados ir ietērpis Gunārs Rozenbergs, un šeit arī viņa aranžētāja talants parādās ļoti spilgti,” teic LRBB mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Pagājušā gadsimta vidū Raimonda Paula mūzikā daudz sastopami eksperimenti dažādos žanros un stilistikās, tāpēc tas ir jo īpaši interesants muzikālais materiāls, ko klausīties šodien. Koncertā izskanēs arī instrumentālās svītas “Kalnu skices”, “Iespaidi”, “Dienvidu akvareļi” un “Melnās krāsas”. Pirms vairākām desmitgadēm Latvijas Radio 1. studijā tās ieskaņoja Raimonda Paula trio, bet šī gada sākumā LRBB tām piešķīra jaunu skanējumu, ko klausītājiem būs iespēja dzirdēt klātienē. Arī ieskaņojums vinila formātā jau pavisam drīz būs pieejams klausītājiem, to izdod ierakstu nams “Jersika Records”.

Latvijas džeza mūzikas vēsturē LRBB ieņem nozīmīgu vietu. Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ne vien ar pašmāju mūziķiem, bet arī pasaules klases māksliniekiem, to vidū — Roberta Gambarini, Kurts Elings, Džodžo Maijers, “New York Voices”, Rendijs Brekers, Alans Hariss un citi. 2020. gada maijā, LRBB izdevniecības “Jersika Records” paspārnē izdeva Kārļa Vanaga vinila ierakstu “Identitātes”. 2021. gads LRBB iesācies radoši ar maestro Raimonda Paula instrumentālo džeza svītu Kārļa Vanaga aranžējumos ieskaņošanu, kā arī gada ierakstu balva “Zelta Mikrofons” kategorijā “Labākais džeza, fanka vai soul mūzikas albums”.

Daumants Kalniņš solodziedātāja karjeru sācis deviņu gadu vecumā ar ģēnija lomu Mocarta operas “Burvju flauta” uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā, studējis obojas spēli un džeza dziedāšanu JVLMA, vada džeza kvintetu, komponē džeziskas balādes, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, Orķestri “Rīga”, Jelgavas bigbendu, sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, Latvijas Radio bigbendu, Raimondu Paulu u. c. Par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas “Parīzes Dievmātes katedrāle” iestudējumā Nacionālajā teātrī Daumants Kalniņš saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija skatuves mākslā” un tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”, kuras ietvaros ieguva publikas simpātiju balvu. Vairāku džeza vokāla konkursu laureāts, “Grand Prix” ieguvējs konkursā “Riga Jazz Stage 2015”.

Latvijas populārās mūzikas lauciņā dziedātāja Dināra Rudāne plašāk zināma kļuva kopā ar grupu “Re:public”, taču Dināra dzied arī opermūziku un smago roku, brauc ar moci un trenējas boksā. Opera, džezs, smagais roks, sadarbība ar grupām “Colt” un “Otra puse”, Ziemassvētku koncerti – dziedātāja ir apbrīnojami daudzpusīga un visos savos vokālās meistarības izpausmes veidos ir augstā profesionālā līmenī. Pēdējos gados vairākkārt sadarbojusies arī ar Raimondu Paulu un LRBB.

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas