Latvijas Radio pirmatskaņos koncertprogrammu „Ziņģe par Rīgu”Latvijas Radio „Radioteātrī” gaidāms īpašs pirmatskaņojums – Jāņu dienas vakarā, 24. jūnijā plkst. 17.05, Latvijas Radio 1 izskanēs Maestro Raimonda Paula un dzejnieka Ernesta Dinsberga jaunā programma „Ziņģe par Rīgu”.

Dzejnieks un publicists Ernests Dinsbergs 1865. gadā uzrakstīja humoristisku dzejas darbu „Rīga jeb Ziņģe par Rīgu un viņas dzīvi”. Tā ir labsirdīga, humora pilnā valodā sacerēta poēma. Ziņģēs par Rīgu sevi atradīs visi rīdzinieki – gan dažādu etnisko, gan sociālo grupu pārstāvji. Tā ir kā pastaiga pa pilsētu, tēlaini un detalizēti aprakstot vietas, ievērojamas ēkas, parkus, ielas, iedzīvotājus un tradīcijas.

Koncertprogrammu „Ziņģe par Rīgu” dramatizējis un kompozīciju veidojis aktieris Gundars Āboliņš. Būdams liels lasītājs, viņš gan atzīst, ka tieši šo poēmu līdz šim nebija lasījis. „Skolas programmā tā agrāk gan bija, bet tālāk par: „Rīga, Rīga! Tā dažs saukā – tur tie lepnie kungi braukā” diez vai kāds ir ticis. Tāpēc izvēlējos „izurbties” cauri visam pirmavotam, jo Edgara Liepiņa programmā bija tikai daži fragmenti no tā. Pārējais bija Valda Artava asprātīgie komentāri un ziņģes. Mūsu variantā arī dažas ziņģes ir nomainītas. Šis materiāls ir kā ceļvedis nelielai ekskursijai pa Rīgu klausītāja iztēlē no mazliet cita – vēsturiska skatu punkta,” stāsta Gundars Āboliņš.

Koncertprogrammā „Ziņģe par Rīgu” piedalās aktieris Gundars Āboliņš un dziedātāja Elza Rozentāle. Par muzikālo pavadījumu rūpējas pats Maestro Raimonds Pauls, Mārcis Auziņš, Andris Grunte, Arvīds Platpers un Māris Briežkalns. Producenti – Māra Eglīte un Māris Briežkalns.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas