Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā Rīgā būs daudzveidīgi pasākumi

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, Rīgā notiks dažādi pasākumi – vairāki koncerti, izrādes, Latvijas filmu maratons, tiks veidota „Ziedu Latvija”, varēs līdzdarboties radošajās darbnīcās un piedalīties Lielās virves vilkšanas sacensībās. Svētku pasākumi ar koncertiem sāksies jau 1. maijā, bet lielākā daļa pasākumu notiks tieši 4. maijā, daži plānoti arī 6. maijā.


4. maija rītā jau plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa sāksies tradicionālā „Ziedu Latvijas” veidošana. Tajā var piedalīties ikviens iedzīvotājs, atnesot pavasara ziedus, kas visas dienas garumā tiks ievīti kopīgā Latvijas gleznā. Gatavo „Ziedu Latviju” varēs aplūkot arī 5. un 6. maijā. Pie Brīvības pieminekļa no plkst. 11.30 līdz plkst. 13.30 būs skatāma arī Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programma, bet plkst. 14.00 paredzēta ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija.


Visas dienas garumā no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.30 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti paviesoties Vērmanes dārzā, kur uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, bērnu deju kolektīvi, Rīgas mūzikas skolu audzēkņi un vairāki Rīgas kori, kā arī vokālā džeza grupa „Assembly singers” un postfolkloras grupa „Iļģi”. Būs skatāms arī deju koncertuzvedums „Zalkša līgava”, sākums plkst. 18.00. Vienlaikus Vērmanes dārzā notiks dažādas radošās darbnīcas, kurās īpaši aicināti piedalīties bērni. Pasākuma laikā kopīgi tiks veidots tekstilmākslas darbs „Labo domu vēlējums Latvijai”.


Pēc pasākuma Vērmanes dārzā, plkst. 20.00 Esplanādē sāksies koncerts „Svētku diena”. Tajā uzstāsies grupas, kas deklarācijas pasludināšanas laikā pirms vairāk nekā 20 gadiem bija tautā ļoti iemīļotas un populāras - „Dzeltenie pastnieki”, „Turaidas roze” un „Pērkons”.


Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā Rīgā notiks vēl nebijis pasākums – Lielās virves vilkšanas sacensības starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem. Pasākums notiks uz Vanšu tilta, jo Daugava ir tā, kas vienlaikus gan sadala, gan vieno Rīgu. Lielā virves vilkšana plānota plkst. 15.00, bet jau no plkst. 14.00 notiks gatavošanās šīm sacīkstēm. Dalībniekiem būs jāatzīmējas, notiks instruktāža un virves vilkšanas paraugdemonstrējumi.


Virve būs vairāk nekā 400 metru gara ar atzīmēm, lai dalībnieki zinātu, kur tā jātur. Uzvarēs tā krasta komanda, kura divu minūšu laikā pārvilks virvi pāri četru metru atzīmei. Sacensībās varēs piedalīties ikviens interesents no 16 gadu vecuma. Dalībniekiem iepriekš jāreģistrējas interneta vietnē: www.riga.lv, izvēloties kurā komandā – Labā krasta vai Kreisā krasta viņš startēs. Sacensību dienā 4. maijā vajadzēs atzīmēties, un varēs saņemt īpaši veidotu dalībnieka nozīmīti.


Svētku dienā no plkst. 10.00 līdz pat plkst. 23.00 kinoteātrī „Splendid Palace” iedzīvotāji un pilsētas viesi gaidīti uz bezmaksas Latvijas filmu maratonu, kurā būs iespēja redzēt gan jaunākās, gan jau zināmas latviešu režisoru dokumentālās filmas. Līdz pusdienas laikam repertuārā plānotas tautā iemīļotās filmas, uz kuru seansiem īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, jo varēs skatīties animācijas filmu programmu un tādas jaukas latviešu filmas kā „Ūdens bumba resnajam runcim”, „Cilvēka bērns”. Savukārt vēlā vakara stundā paredzēts animācijas filmu seanss pieaugušajiem.


4. maijā arī Rīgas kultūras centros iedzīvotāji gaidīti uz svētkiem veltītiem koncertiem, kuros uzstāsies gan dejotāji, gan mūziķi, piemēram VEF Kultūras pilī notiks mazākumtautību kolektīvu koncerts „Daudzbalsīgā Rīga”. Arī Rīgas dievnamos paredzēti koncerti, proti, Sv. Pētera baznīcā koncertēs Rīgas kamerkoris „Ave Sol” , bet Rīgas Domā uzstāsies Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris „Gaismaspils”, kamerkoris „Vidus” un Rīgas Sv. Pāvila baznīcas draudzes koris.


Svētku laikā Rīgas centrā un apkaimēs būs izvietoti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīti plakāti „Latvija Tavās rokās”. „Tāda bija Latvija 4. maija deklarācijas pasludināšanas brīdī - jauna un apņēmīga. Šis attēls stāsta par to, ka Latvija nedzimst kaut kur abstraktās tālēs, bet gan konkrēti - katra paša rokās, turklāt, tas ir ne tikai sens notikums vai vienreiz gadā atzīmējama diena, bet gan process, kas notiek katru dienu,” - tā sava plakāta ideju skaidro mākslinieks Ēriks Božis.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas