Latvijas teātru izrādēm trīs balvas Baltijas Mūsdienu drāmas festivālā


Igaunijas pilsētā Tartu noslēdzies tradicionālais Baltijas Mūsdienu drāmas festivāls "OmaDraama", ko Latvijā pazīstam nosaukumu "Skats", kā arī ikgadējais festivāls, kuri notika no 3.-9. septembrim.Baltijas Mūsdienu drāmas festivālā Latviju pārstāvēja Nacionālais teātra izrāde "Gals" Elmāra Seņkova režijā un projektu teātra izrāde "Dzejtaurenis" Vara Klausītāja režijā. Igauņi festivālam bija izvirzījuši dramaturga Otta Ārdamā paša iestudēto lugu "Medus cena" (Vīlandes teātris "Ugala) un Igaunijas Drāmas teātri ar Martina Algusa un izrādes režisora Ingomara Vihmara veidoto izrādi "Ziedēšana". Lietuvieši savukārt, Lietuvas Nacionālā Drāmas teātra monoizrādi par dzejnieci Uni Baye-Babickaiti "Une", ko iestudējusi un spēlēja Birute Mar.


Igauņi turpināja arī LTDS pagājušajā gadā iesākto jauno dramaturgu meistardarbnīcu, kur no Latvijas tālāk savas lugas izstrādāja jaunie autori Madara Rutkēviča, Edgars Niklasons un Rihards Svjatskis.


Baltijas oriģināldramaturģijas iestudējumus vērtēja starptautiska žūrija: Aaare Pilv (Igaunija), Jurate Grigaitiene (Lietuva), Linda Ģībiete(Latvija), Nils Riess (ASV), Yulia Kleyman (Krievija).


Žūrija vērtējumā trīs no piecām godalgām tika piešķirtas Latvijas teātru pārstāvjiem.


Tā Latvijas Nacionālā teātra izrādei "Gals" tika piešķirtas balvas - par izcilu režiju un par izcilu vizuālo noformējumu, savukārt Latvijas projektu teātra izrāde "Dzejtaurenis" saņēma balvu par izcilu muzikālo noformējumu.


Divas balvas žūrija piešķīra Igaunijas teātriem- Drāmas teātra izrādei "Ziedēšana" par izcilu ansambļa spēli un Ugāles teātra iestudējumam "Medus cena" par labāko iestudējumu.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas