Latvijas Televīzijā pirmizrādīs daudzsēriju mākslas filmu “Krimināllieta iesācējam”Latvijas Televīzijā (LTV) pirmizrādīs daudzsēriju mākslas filmu “Krimināllieta iesācējam” (2022, režisors Armands Zvirbulis), kas veidota pēc Andra Kolberga detektīvromāna “Meklējiet sievieti” motīviem. Pirmās divas sērijas būs skatāmas 8. oktobrī LTV1 pulksten 21.10.

Filmas darbība norisinās 1995. gadā, kad Latvija nupat ir atguvusi neatkarību, un sižeta centrā ir kādas ietekmīgas sievietes nāve, kuras lietu uztic izmeklēt jaunam policijas darbiniekam. Kā norāda filmas režisors Armands Zvirbulis – ir ļoti liela atbildība stāstīt stāstu par laiku, ko liela daļa skatītāju paši ir pieredzējuši. “Katram jau tie deviņdesmitie ir savi – ar savām atmiņām, izjūtām un piedzīvojumiem, tas bija traks un lielu pārmaiņu laiks, kad mainījās kārtība lielā pasaules daļā, kad bruka un dzima valstis, mainījās ideāli un tikumi, kad dzīvības cena nebija liela, bet dzīves alkas milzīgas,” norāda filmas režisors Armands Zvirbulis.

“Seriāls “Krimināllieta iesācējam” ir būtisks pienesums pašmāju seriāliem, kas veidots šobrīd tik ļoti pieprasītajā krimināldrāmu žanrā. Tas iekļauj vairākus mūsdienu seriālu tendencēm atbilstošus kodus – spēju noturēt skatītāju uzmanību ar paralēlām sižeta līnijām, spraigu intrigu par stāsta galveno varoni, kā arī lielisku aktierspēli un detalizētu laikmeta vizuālo reprezentāciju. Jāuzteic komandas darbs, kas meistarīgi ir panācis 90. gadu stilistiku un sniedz iespēju reflektēt par laiku arī no šodienas skatpunkta. Seriālā katram posmam paralēli ir uzrādīti gadskaitļi, lai nevienā mirklī skatītājs neapjuktu un nepalaistu garām sižeta pavērsienus, kas veido stāsta atrisinājumu,” pauž Latvijas Televīzijas filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Zane Valeniece.

“Kad gribam izprast, kāpēc šodien esam tādi, kādi esam, kāpēc “slimojam” ar dažādām kaitēm, kas vājina mūsu sabiedrību un valsti, der atskatīties pagātnē, atcerēties, no kurienes nākam, kam kā tauta esam gājuši cauri – kā 90., tā 80. un 60. gados –, un apzināties – kādus lēmumus pieņemsim un kādus ideālus godā celsim, tā pēcāk dzīvos mūsu bērni un nākamās paaudzes, – par to arī šī filma. Un tā sniedz iespēju skatītājiem arī labi izklaidēties, sekojot līdzi samezglotam kriminālstāstam latviešu, ukraiņu, armēņu, krievu un lietuviešu aktieru izpildījumā,” teic Armands Zvirbulis.

Septiņu sēriju mākslas filmas režisors ir Armands Zvirbulis, producente – Arta Ģiga, operators – Gints Bērziņš. Aktieru sastāvu veido: Madara Zviedre, Diāna Krista Stafecka, Ritvars Logins, Ģirts Krūmiņš, Mārcis Maņjakovs, Jurijs Djakonovs, Uldis Dumpis, Ināra Slucka, Pēteris Gaudiņš, Aleksejs Gorbunovs (Ukraina), Hrants Tokhatjans (Armēnija), Valentīns Novopoļskis (Lietuva), Gaļina Bokaševska (Krievija), Jurijs Curilo (Krievija), Andrejs Iļjins (Krievija).

Daudzsēriju filmas “Krimināllieta iesācējam” producenti ir Red Dot Media, līdzproducenti – Latvijas Televīzija, LMT, kā arī kopproducenti no Lietuvas – InScript – un Krievijas – ChBK films. Projekts tika izvēlēts Nacionālā Kino centra 2020. gadā rīkotajā konkursā par augstvērtīgu seriālu izveidi. Filmas tapšanu finansiāli atbalstījis arī Lietuvas kino centrs un Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Daudzsēriju mākslas filma “Krimināllieta iesācējam” – katru sestdienu no 8. oktobra līdz 5. novembrim pulksten 21.10 LTV1 un REplay.lv, savukārt 8. oktobrī pulksten 17.15 LTV1 – dokumentālā raidījumu cikla “Latvijas filmas Latvijas šodienai” atkārtojums, kurā ikviens varēs ieraudzīt aizkulises filmas uzņemšanas procesam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas