Latviju “Eirovīzijā” pārstāvēs AminataŠo svētdien, 22. februārī, Latvijas Televīzijā (LTV1) notikušajā autoru un izpildītāju konkursa „Supernova 2015” finālā ar dziesmu "Love Injected" uzvarēja Aminata - viņa arī pārstāvēs Latviju „Eirovīzijas” starptautiskajā konkursā Austrijā.

“”Supernova 2015” gan televīzijai, gan žūrijai, gan radošajai komandai bija milzu izaicinājums, jo mēs veidojām pilnīgi jaunu konkursa formātu. Galvenais mērķis bija mainīt sabiedrībā valdošo negatīvo viedokli par to, ka Latvijā nav iespējams izveidot augstas kvalitātes autoru un izpildītāju šovu. Ar “Supernova 2015” mēs šo mītu lauzām un komandas izvirzītais mērķis ir sasniegts - mēs radījām jaunas kvalitātes dziesmu šovu un šī vakara rezultāts apstiprina - jaunais konkursa formāts sevi ir attaisnojis,” atzina “Supernova 2015” producente Ilze Jansone.

Finālā par uzvaru sacentās četri dalībnieki - Aminata, MNTHA, Markus Riva un grupa „ElektroFolk”. MNTHA ierindojās 4.vietā, 3.vietā - „ElektroFolk”, 2. vietā - Markus Riva.

BALSOJUMA REZULTĀTI:

Aminata: internetbalsojums 8319 balsis, telefonbalsojums 14017 balsis, KOPĀ: 22336

Markus Riva: internetbalsojums 5818 balsis, telefonbalsojums 9932 balsis, KOPĀ: 15750

"ElektroFolk": internetbalsojums 2803, telefonbalsojums 7971 balsis, KOPĀ: 10774

MNTHA: internetbalsojums 3010, telefonbalsojums 7352 balsis, KOPĀ: 10362

Pēc katra priekšnesuma žūrija, kuras sastāvā bija vokālā konsultante Ieva Kerēvica, grupas "Prāta Vētra" dalībnieks un viens no šova producentiem Kaspars Roga, dziedātājs Dons un mūzikas producents Guntars Račs, izteica savu vērtējumu par dalībnieku sniegumu, bet uzvarētāju finālā noteica tikai skatītāju balsojums. Skatītāju balsojumu veidoja telefonbalsojums un internetbalsojums.

"Supernova 2015" finālā uzstājās grupa "Prāta Vētra" un izpildīja savu aktuālāko dziesmu "Ziemu apēst", uz skatuves kāpa arī Dons un dziedāja singlu „Pašā ielas galā”, tāpat skatītājus ar savu uzstāšanos priecēja arī grupa „bet bet” ar pilnīgi jaunu dziesmu „Pasaules vidū”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas