LAUDAMUS stāsti atgriežas TV ekrānosNovembrī kanālā ReTV ar aizraujošām sarunām un vērtīgām atziņām pie skatītājiem atgriezīsies informatīvi izglītojošais raidījums LAUDAMUS STĀSTI, gatavojoties Dziesmu un Deju svētku 150-gadei, ko atzīmēsim 2023. gadā. No 1. novembra astoņu raidījumu cikls būs skatāms pirmdienu vakaros plkst. 20.00.

Raidījuma cikla 8 sērijās skatītājiem atklāsies cilvēkstāsti un dziesmu stāsti. Dziesmu svētku virsdiriģenti – Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns, Juris Kļaviņš, Jānis Ozols, Agita Ikauniece-Rimšēviča, Māris Sirmais, Ints Teterovskis un Romāns Vanags tiksies un sarunāsies ar sabiedrībā pazīstamiem viņu pašu vadīto koru dziedātājiem. Savukārt par dziesmām, bez kurām nebūtu iedomājami Dziesmu svētku koncerti, runās komponisti – Ēriks Ešenvalds, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns, Selga Mence, Raimonds Pauls, Uģis Prauliņš, Ilona Rupaine un Raimonds Tiguls. Stāstiem ritēt palīdzēs raidījuma vadītāji Liene Jakovļeva un Orests Silabriedis.

Latvijas Nacionālā kultūras centra koru nozares eksperts un raidījuma producents Lauris Goss atklāj: “Raidījumu cikls ir cilvēcīgas sarunas, kas mūs ved ceļā uz Dziesmu svētku 150-gadi. Kopkora koncertos Dziesmu svētkos trīs galvenie elementi ir dziesma, dziedātājs un diriģents – par to būs šie stāsti. Vasara aizvadīta filmējot raidījumus. Ir liels prieks par raidījumu varoņu atsaucību un es ticu, ka šie stāsti būs kanāla ReTV skatītājiem saistoši.”

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas