Lauma Skride un Andra Dārziņa muzicēs Mežotnes pilī


Piektdien, 20.jūlijā plkst. 20.00 Pētera Vaska fonds aicina uz Mazo Mežotnes pili, kur pianiste Lauma Skride un altiste Andra Dārziņa sniegs koncertu “”.


Koncerta īpašais notikums būs ASV dzīvojošās latviešu komponistes Daces Aperānes jaundarba “Vasaras balāde” pirmatskaņojums. Skaņdarbs tapis pēc Pētera Vaska fonda pasūtinājuma un ir komponistes veltījums Andrai Dārziņai un Laumai Skridei. Koncertā skanēs arī Jāzepa Mediņa, Volfganga Dārziņa, Pētera Vaska, Roberta Šūmaņa un Rebekas Klārkas skaņdarbi. Koncertu ierakstīs Latvijas Radio 3 – Klasika.


Pētera Vaska fonds dibināts 2011.gada maijā. Pēc fonda pasūtinājuma jaunus latviešu kamermūzikas skaņdarbus radījuši komponisti Selga Mence, Evija Vecumniece, Edgars Raginskis, Dace Aperāne un Santa Ratniece.


Lauma Skride un Andra Dārziņa savu 20. jūlija koncerta honorāru nolēmušas ziedot Pētera Vaska fondam, tādējādi atbalstot fonda mērķi – sekmēt latviešu mūzikas jaundarbu komponēšanu un iekļaušanu mūziķu repertuārā.


Ikviena iegādātā biļete būs arī koncerta apmeklētāja personīgs ziedojums Pētera Vaska fondam. Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cenas 15, 20 un 25 lati.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas