Lembergs: Izglītības kvalitāte nav atkarīga no skolu lielumaIzglītības kvalitāti nodrošina pedagogu kvalitāte un infrastruktūra, nevis skolu tīkls, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Vērtējot ekonomģeogrāfa Jāņa Turlaja apgalvojumus, ka Latvijā skolēnu pietiek aptuveni 130 vidusskolām, bet Izglītības un zinātnes ministrijas reformu plāns skolu tīkla sakārtošanai aicina vismaz trešdaļu vidusskolu (vai pat vairāk) saglabāt tādas, kādas nebūs spējīgas strādāt atbilstoši laikmeta prasībām, Lembergs norādīja, ka saskaņā ar centralizēto eksāmenu rezultātiem izglītības kvalitāte nav atkarīga no skolu lieluma.

“Otrkārt, jūs varat sakoncentrēt skolas Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī un Talsos un tad lai visi brauc [mācīties] uz centru. Lielākas skolas nebūs, jo skolās ir zināma ietilpība, bet skolu tīkla sakārtošana – tā nekādā gadījumā nenodrošina izglītības kvalitāti. Izglītības kvalitāti nodrošina pedagogu kvalitāte un, protams, infrastruktūra,” pauda Lembergs.

“Mēs ļoti labi redzam, ka neliela skola var sasniegt ļoti labu rezultātu, bet liela skola var dot arī ļoti vāju rezultātu,” sacīja Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, Covid-19 laikā tā esot pat liela laime, ka skolas nav līdz galam piepildītas, un mums nav grandiozas skolas, par kurām sapņo šie prātvēderi.

“Skolu tīkla sakārtošana vispār ir muļķīgs sauklis. Nevis jāsakārto skolu tīkls, bet jādomā, kā modernizēt izglītību, lai bērni un jaunieši iegūtu kvalitatīvu un gudru izglītību. Tas ir jāvērtē,” uzskata Lembergs.

Foto: F64

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas