Lembergs: IZM mēģina nogriezt naudu pašvaldībām, lai likvidētu skolas – tā ir nepareiza pieejaIzglītības un zinātnes ministrija (IZM) cenšas iestāstīt, ka jo vairāk skolnieku skolā, jo labāka izglītības kvalitāte, bet tās ir muļķības, pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

“Es palūdzu uztaisīt grafiku, kur atspoguļots skolēnu skaits un to vidējā atzīme centralizētajos eksāmenos vidusskolā. Tur šī cēloņu un seku sakarība – liels skolnieku skaits un ļoti kvalitatīvi centralizēto eksāmenu rezultāti, vai ļoti mazs skolnieku skaits un ļoti slikti rezultāti, nepierādījās. Līdz ar to, lai kāda nebūtu skola – liela vai maza, galvenais ir, lai izglītības kvalitāte būtu laba,” raidījumā “Veidosim mūsu valsti” sacīja Lembergs.

IZM gan šie kritēji neesot noteicošie. “Šobrīd ir runa par kvantitatīvajiem, nevis kvalitatīvajiem [kritērijiem]. Protams, centralizētie eksāmeni nav vienīgie skolas kvalitātes rādītāji, tomēr viņi kaut ko parāda,” piebilda politiķis.

Vienlaikus Lembergs uzsvēra, ka arī mazās skolās var būt ļoti labi rezultāti, kur galveno lomu spēlē ļoti labs pedagoģiskais kolektīvais, kas spēj iedot kvalitatīvu izglītību: “Ir jādara viss iespējamais, lai šādu skolu saglabātu, bet tas ir jārisina individuāli novadiem un tur ministrijai nav jājaucas par vidu. Tas princips – ja ir skolnieks, tad ir nauda, pēc būtības ir pareizs. Bet viņi [IZM] tagad mēģina nogriezt naudu pašvaldībām, lai likvidētu skolas. Tā ir mehānisma, neprofesionāla, bezatbildīga un kvantitatīva iejaukšanās – tas ir pilnīgi nepareizi.”

Foto: F64

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas