Lems par Pasaules koru olimpiādes rīkošanu Rīgā

Pašlaik Rīgā uzturas Pasaules koru olimpiādes rīkotāji no Vācijas kultūras organizācijas "Interkultur".

Pasaules koru olimpiāde ik otro gadu notiek kādā no pasaules pilsētām, kopā pulcinot ap 90 valstu korus un 20 000 dalībniekus. Rīga līdz Keiptaunu un Bali kandidē uz iespēju rīkot koru olimpiādi 2014. gadā.

Lēmums būs zināms decembra sākumā, pastāstīja nodibinājuma "Rīga 2014" pārstāve Anna Muhka.

Delegācija tiekas ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (Nacionālā apvienība), Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eiženiju Aldermani, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori Daci Melbārdi, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Liepiņu, Latvijas Mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītāju Romānu Vanagu un "Rīga 2014" vadītāju Diānu Čivli.

Rīgas apmeklējuma laikā delegācija iepazīstas arī ar plānotajām pasākumu norises vietām un Rīgas naktsmītnēm. Ceturtdien delegācija sniegs prezentāciju par Pasaules koru olimpiādi "LiveRiga" partneru forumā "Splendid Palace", ņemot vērā šā pasākuma lielo iespaidu uz tūrisma industriju. Delegāciju vada organizācijas "Interkultur" vadītājs Ginters Tišs.

Čivle pēc tikšanās ar delegāciju atzinusi, ka Pasaules koru olimpiādes rīkotāji labi pārzina Latvijas koru kultūras augsto kvalitāti un senās tradīcijas, taču šīs vizītes laikā viņi vēlas pārliecināties par valsts un Rīgas pilsētas ieinteresētību rīkot Pasaules koru olimpiādi 2014. gadā Rīgā, kā arī par tūrisma industrijas iespējām uzņemt tik lielu apmeklētāju skaitu.

Pozitīva lēmuma gadījumā nodibinājums "Rīga 2014" būs atbildīgs par Pasaules koru olimpiādes rīkošanu, piesaistot dažādas Rīgas pilsētas un valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un privātos uzņēmējus, jo īpaši tūrisma industrijā iesaistītos. 2014.gadā Rīga būs arī Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Iepriekšējā Pasaules koru olimpiāde notika 2010. gadā Ķīnā, nākamā gaidāma 2012. gada vasarā Sinsinati pilsētā ASV. Pasaules koru olimpiādē izcili startējuši vairāki Latvijas kori.

Pasaules koru olimpiāde katru otro gadu notiek kādā no pasaules pilsētām, kopā pulcinot aptuveni 90 valstu korus un 20 000 dalībnieku.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas