Lidostā “Spilve” būs apskatāma unikāla Helēnas Ertes fotoizstāde “Ceļotāji laikā”


No 2.augusta lidostas "Spilve" ēkā (Daugavgrīvas ielā 140) būs apskatāms unikāls projekts - fotoizstāde „Ceļotāji Laikā“, kurā iemūžinātisenu mākslas darbu un laikmetu fotogrāfiju retrospekcijās.


Kinoaktrises Marlēnas Dītrihas, Napoleona, gangstera Ala Kapones, gleznotājas Frīdas Kalo un citu vēsturisku personību tēlos iejutusies dziedātāja Olga Rajecka, sportiste Jeļena Prokopčuka, grupas „Prāta Vētra“ četrinieks, māksliniece Elita Patmalniece, Māris Olte, žurnāliste Ilze Jaunalksne un daudzi citi.


Projekts tapis divu gadu garumā, sadarbojoties fotomāksliniecei Helēnai Ertei, stilistei, žurnāla galvenajai māksliniecei Andai Kļaviņai un grima māksliniecei Gitai Dobelniecei.


„Tās ir senu fotogrāfiju replikas, bet pārsvarā - gleznu “kopijas” vai drīzāk - brīva fantāzija par “oriģināla” tēmu. Brīžiem pat ļoti brīva, jo vai nu nebija iespējams dabūt atbilstošos tērpus un aksesuārus, vai arī bija vēlme „padraiskoties”, un tad modelim nācās iejusties pilnīgi sev neatbilstošā tēlā”, stāsta māksliniece Helēna Erte.


„Projekta “modeļus” gribas atzīmēt īpaši. Tie visi ir mūsu valstī (un ārpus tās) pazīstami cilvēki. Neapšaubāmi zvaigznes katra savā sfērā. Un viņi nepievīla – nekādas zvaigžņu slimības, tikai profesionāls, pašaizliedzīgs komandas darbs! Lielā mērā šo projektu var uzskatīt par izdevušos, tieši pateicoties pašu “ceļotāju” harizmai”, pārliecināta fotogrāfiju autore.


Izstrāde tapusi sadarbībā ar izstāžu zāli „Rīgas mākslas telpa”. Tā lidostā „Spilve” būs skatāma līdz 29.septembrim.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas