Līdz janvāra beigām Dabas muzejā skatāma izstāde “Latvijas daba cauri laikmetiem”Latvijas Dabas muzejā skatāma izstāde par dabas un klimata pārmaiņām, kas tagadējā Latvijas teritorijā notikušas pirms vairāk nekā 400 miljoniem gadu un turpinās līdz pat mūsdienām.

Izstāde tapusi projekta „Ceļojošā izstāde „Latvijas dabas bagātības”” ietvaros, un, pēc Latvijas reģionu apceļošanas, atgriezusies mājās Latvijas Dabas muzejā, kur tā, ieguvusi jaunus akcentus un papildināta ar muzeja krājuma materiāliem, būs skatāma līdz 2019. gada 27. janvārim.

Latvijas dabu laika gaitā veidojuši dažādi ģeoloģiskie procesi, klimata pārmaiņas un cilvēku darbība. Izstādē interaktīvā veidā stāstām par dabas attīstības vēsturi, no laikiem, kad Latvijas teritorija bija klāta ar seno jūru ūdeņiem, kuros dzīvoja koraļļi, līdz pat mūsdienām, kad joprojām vērojama augu, dzīvnieku un sēņu sugu mainība.

Izstādi aicinām apmeklēt gan dabas draugus, gan visus tos, kurus interesē kā mainījies klimats un, atbilstoši tam, augu un dzīvnieku valsts Latvijas teritorijā. Jaunākajiem apmeklētājiem sarežģīto tēmu palīdzēs izprast animācijas filma „Laika vilciens”, savukārt pieaugušo auditorijai piedāvājam noskatīties 20 minūšu garu dokumentālo filmu par Latvijas dabu, kas papildināta ar muzeja dabaszinātņu speciālistu komentāriem.

Foto: LDM arhīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas