Līdz Lieldienām Rīgas Motormuzejā varēs aplūkot OSCar eO


Rīgas Motormuzejs ar OSCar eO komandas atbalstu piedāvā unikālu iespēju - līdz Lieldienām muzeja telpās varēs aplūkot pasaulē pirmo elektriskās piedziņas automobili, kurš finišējis Dakāras ralijreidā - OSCar eO. Latvijas elektroauto tehnoloģiju uzņēmumā „Drive eO” radītais, Māra Saukāna un Andra Dambja vadītais auto divās nedēļās Dienvidamerikā veica vairāk nekā 8400km sarežģīto maratonu no Mardelplatas Argentīnā līdz Limai Peru.


Pēc atgriešanās no Dakāras rallija OSCar eO komanda paspējusi viesoties Monako, lai piedalītos ekoloģisko transportlīdzekļu un atjaunojamās enerģijas izstādē EVER (Ecologic Vehicles and Renewables Energy). „Tās pēc sarežģītā finiša Dakārā bija vēl vienas īpašas sajūtas, kad leģendārajā Monako ielas parādē ar Latvijā ražoto OSCar eO bijām līdzvērtīgi tādiem lieliem autoražotājiem kā Nissan, Renault vai Opel,” savos iespaidos dalās auto konstruktors Andris Dambis.


Pēc viesošanās Rīgas Motormuzejā elektriskās piedziņas automobilis OSCar eO atgriezīsies Latvijas elektroauto tehnoloģiju uzņēmumā „Drive eO”, kur auto tiks gatavots jauniem startiem. Tiek plānots, ka jūlijā uzlabotais OSCar eO piedalīsies Silk Way rallijā Krievijā, kur ekspedīcijā no Maskavas līdz Sočiem būs jāveic vairāk nekā 9000km.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas