“Lielais Kristaps” pārcelts uz 2022. gaduLatvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) kā Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” rīkotājs paziņo, ka šī gada balva tiek pārcelta uz 2022. gada 24.-27. februāri. Lēmums pieņemts pēc valdības pasludinātās stingrās mājsēdes līdz 15. novembrim, kas ietver plānotā pasākuma norises laiku.

“Ar nepacietību gaidīsim iespēju atgriezties kinoteātrī uz Covid-drošu notikumu, kad varēsim sapucēties un sapulcēties, lai svinētu spilgtākos Latvijas kino sasniegumus. Jau pagājušajā gadā bijām spiesti atcelt filmu seansus, rīkot ceremoniju bez skatītājiem zālē, bez iespējas tikties filmu nozares profesionāļiem, taču tie ir tikpat būtiski šī pasākuma elementi kā filmu izvērtēšana. Vēlamies, lai arī skatītājiem ir iespēja noskatīties nominētās filmas, jo tā ir aizraujošāk sekot līdzi balvu pasniegšanai. Noslēguma ceremonijas norise digitālajā vidē ir iespējama, taču tā nav mūsu prioritāte, tāpēc “Lielais Kristaps” ir pārcelts, līdz varēsim to rīkot vismaz “zaļajā režīmā”,“ lēmumu komentē balvas producente Marta Bite.

2021. gadā Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” atlases komisijas darbs ir noslēdzies un preses konferencē 6. oktobrī tika izziņots balvām nominēto filmu un kinoprofesionāļu saraksts. Nacionālās kino balvas norise bija plānota no 11. novembra ar noslēguma ceremoniju 14. novembrī.

Balva “Lielais Kristaps” iedibināta 1977. gadā un laika gaitā pārdzīvojusi dažādas pārmaiņas, mainījusies gan filmu vērtēšanas sistēma, gan balvas tēls, gan norises laiks. “Lielā Kristapa” vēsturē bijuši gadi, kad balvas atsevišķās kategorijās nepiešķir, jo LKS biedru balsojums sadalās līdzīgi, citkārt žūrija izvirzījusi kritērijus, kurus nesasniedz attiecīgajā gadā iesniegtās filmas. Ir bijuši arī gadi, kad nav pietiekoši daudz filmu, ko izvērtēt; gandrīz 20 gadu periodā “Lielā Kristapa” filmu vērtēšana notika tikai reizi divos gados. Tikai kopš 2014. gada “Lielais Kristaps” atkal norisinās katru gadu, 2016. gadā tam piešķirts Nacionālās balvas statuss.

Kopš 21. gadsimta sākuma “Lielais Kristaps” tradicionāli organizēts rudens mēnešos, taču, piemēram, 2000. gadā tas notika maijā, 2012. gadā – aprīlī, bet 2014. gadā – decembrī, jaundibinātā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros un sasaistē ar Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas notikumiem Rīgā, kas tolaik bija Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas