Lielajā ģildē notiks profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncerts “Ekliptika 2012”24. maijā Lielajā ģildē notiks profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" koncerts "Ekliptika 2012", kurā skanēs skaņdarbi ar kosmosa tematiku, sniedzot tai dažādu emocionāli filozofisku interpretāciju mūzikā.

Ar šo koncertu orķestris Rīga un tā mākslinieciskais vadītājsnoslēgs 2011./2012. gada koncertsezonu, vēsta orķestra mārketinga speciāliste Ilze Pleša.

Koncerta solisti būs čellu trio Melo-M un čellists Ēriks Kiršfelds. Koncerta lielā intriga ir Nika Gothama un Kārļa Auzāna kopdarbs "Oda Jurijam Gagarinam", kas ir orķestra "Rīga" īpašais pasūtījums, kas šopavasar vienlaicīgi top Latvijā un Kanādā.

Niks Gothams par darba ieceri saka: "Jurijs Gagarins bija padomju krievu kosmonauts, kurš 1961. gadā kļuva par pirmo cilvēku, kas lidojis kosmosā. Viņš dāvāja pasaulei cerību, pozitīvismu un entuziasmu, kas aizrāva cilvēkus ne tikai Padomju Savienībā, bet arī visā pasaulē. Šis lidojums kļuva par simbolu cilvēces ambīcijām sasniegt jaunu nākotni aiz šīs zemes, pārvarēt visus šķēršļus un robežas un aicināja iztēloties, kādi vēl brīnumi ir iespējami ārpus mūsu ikdienas domāšanas. Šajos ne tik pozitīvajos laikos mēs gribam mūsu darbā "Oda Jurijam Gagarinam" atgādināt par neierobežotajām cilvēku spējām – tehnoloģijā, mākslā un garīgā aspektā."

Koncertā skanēs arī Anitras Tumševicas skaņdarba "Saules mūzika" pirmatskaņojums ar Ērika Kiršfelda čella solo. Līdzās latviešu komponistu skaņdarbiem koncerta programmā iekļauti fragmenti no Gustava Holsta svītas "Planētas "un Jozefa Švantnera "Recoil".

Biļetes uz koncertu "Ekliptika 2012", kas notiks 24. maijā plkst. 19 Lielajā ģildē, iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas