Lieldienas “Lielajā dzintarā” iezvanīs ar trīs jaundarbiemGaidot Lieldienas, 14. aprīlī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi kopīgam koncertam “In Paradisum” apvienosies Liepājas Mežragu kvartets un talantīgā sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna. Līdztekus klasiskās mūzikas dižgaru kompozīcijām mākslinieki atskaņos arī trīs jaundarbus – Martas Kauliņas-Pelnēnas skaņdarbu “In Paradisum”, kā arī divus komponista Riharda Dubras darbus, kas radīti īpaši šim neparastajam mūziķu sastāvam.

“Laiks pirms Lieldienām vienmēr bijis klusu pārdomu pilns, kamēr pašas Lieldienas ir priekpilna diena. Koncertā vēlamies atskaņot mūziku, kurā smelties spēku, cerību un dzīvības prieku, mūziku, kura pēc tumšajiem ziemas mēnešiem vēsta par pavasari, gaismu un atdzimšanu,” koncertprogrammas noskaņās dalās Liepājas Mežragu kvarteta mežradznieks Ingus Novicāns.

Koncertprogrammā apvienojas klasiskās mūzikas dižgaru radītie, visiem labi pazīstamie skaņdarbi un pavisam svaiga, līdz šim nedzirdēta mūzika. Koncerts tiks atklāts ar Georga Frīdriha Hendeļa oratorijas „Mesija” slaveno kori “Aleluja”, turpinājumā – Džona Ņūtona “Amazing Grace”, Franča Šūberta “Ave Maria” un citi klasiskās mūzikas grandi. Savukārt koncerta centrā – trīs jaundarbi – Riharda Dubras “Liepājas partita” mežragu kvartetam un sitamajiem instrumentiem un Dziesma četriem mežragiem, kā arī Martas Kauliņas-Pelnēnas “In Paradisum.”

Koncerta titulskaņdarbā “In Paradisum” būs klausāms unikāls, līdz šim nedzirdēts instrumentu salikums, kur mežragu kvartetam pievienosies pati skaņdarba autore Marta Kauliņa-Pelnēna ar sitaminstrumentiem un elektroniku. “Mana mūzika ir skanošas sajūtas un emocijas minimālisma zīmē,” komentē talantīgā sitaminstrumentāliste. “Lai arī paradīzi visbiežāk asociē ar svētlaimību un mieru pēcnāves dzīvē, jaundarbā paradīzi skatu kā prāta stāvokli. Mūsdienu aizņemtajā, neprognozejamā un šobrīd arī tik bīstamajā pasaulē ir sarežģīti savu iekšējo būtību nesapludināt ar apkārt notiekošo. Tāpēc šo mūziku klausoties, aicinu katram tvert savus "In Paradisum" mirkļus un atcerēties visus tos skaistos ikdienas sīkumus, par kuriem būt pateicīgiem – kopā būšanu ar mīļajiem, dabas skaistumu, iespēju pamosties siltā gultā, būt veselam,” par jaundarba ideju stāsta Marta Kauliņa-Pelnēna.

Vēl vienu pārsteigumu mākslinieki klausītājiem sagādās ar leģendārā kanādiešu dzejnieka, rakstnieka un dziesmu autora Leonarda Koena dziesmas "Hallelujah" pārlikumu mežragiem un sitaminstrumentiem. Kompozīcija "Hallelujah" tiek uzskatīta par vienu no visvairāk izpildītajām dziesmām 20. un 21. gadsimtā, kurai tapušas neskaitāmas kaverversijas. Aranžiju šai versijai veidojis Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķis – trompetists Jānis Ivuškāns. Skaņdarba video ieraksts: youtube.

Koncerta izskaņā mūziķi atskaņos pazīstamo Ērika Ešenvalda skaņdarbu “O Salutaris Hostia”, kas oriģināli radīts korim, bet pārlikumu mežragiem un sitaminstrumentiem īpaši koncertam “In Paradisum” veidojis Jānis Ivuškāns.

Visi pieci koncerta mākslinieki ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi. Liepājas Mežragu kvartets ir šobrīd vienīgais aktīvi muzicējošais profesionālais mežragu kvartets Latvijā. Tā sastāvā – Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Aivars Vadonis un Edgars Kalniņš.

Koncerts “In Paradisum” 14. aprīlī plkst. 18.00 notiks Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē. To rīko SIA “Reku”. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas