Lieldienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

=

No 4. aprīļa līdz 16. aprīlim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām baudīt Lieldienu noskaņas! Muzeja interjeru papildina svētku dekori, kas radīti, iedvesmojoties no vēsturiskiem paraugiem, kā arī ar pavasara atnākšanu saistīti 20. gadsimta sākuma priekšmeti no muzeja krājuma. 2023. gada 4. un 14. aprīlī plkst.16.00 ar svētku interjeru apmeklētājus iepazīstināsim īpašās ekskursijās, kā arī būs iespēja nofotografēties senatnīgā Lieldienu atklātnē pie muzeja ieejas Alberta ielā 12.

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dzīvokļa interjeru Lieldienu laikā papildina mākslinieces Tamāras Čudnovskas gatavoti svētku dekori, kas radīti, iedvesmojoties no vēsturiskiem paraugiem. Telpu noformējumā neiztiks arī bez Lieldienu zaķa, dažādās tehnikās rotātām olām un pavasara ziediem un Lieldienu vainaga, kas simbolizē mūžīgo dzīvību, kuru ar savu upuri dāvājis Jēzus Kristus. Interjerā būs atrodami arī dažādu formu groziņi, kas vienmēr bijis ļoti populārs dekors Lieldienās, jo tieši tajos glabāja olas. Ēdamzālē acis būs iespēja pamielot ar šokolādes zaķi un cepuma jēriņu, kuru izgatavošanai izmantotas vēsturiskas metāla formas no muzeja krājuma.

Lieldienu koks, kas dekorēts ar zīda lentēm un olām, tiks eksponēts Muzeja fotosalonā. Tas simbolizē dzīvību, labā un ļaunā izziņu.

Muzeja interjerā būs apskatāmi ar pavasara atnākšanu saistīti 20. gadsimta sākuma priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma, kā arī 20. gadsimta sākuma Lieldienu pastkartes. Pēc vēsturiskajiem paraugiem tās izdotas atkārtoti un nopērkamas muzejā veikaliņā.

4. un 14. aprīlī plkst.16.00 Muzejā notiks īpašas ekskursijas, kas dos ieskatu Lieldienu svinēšanas tradīcijās, telpu rotāšanas paņēmienos un Lieldienu cienasta pagatavošanā. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem par prieku no 4. līdz 16. aprīlim pie muzeja ieejas Alberta ielā būs izvietota lielformāta Lieldienu atklātnē pie kuras varēs uzņemt foto.

Muzeja darba laiks: 10.00 – 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas