Liepājā tradicionāli svinēs Jūras svētkus


Kā katru gadu jūlija otrajā sestdienā lielās pilsētas un mazie novadi Baltijas jūras krastā aicina uz Jūras svētkiem jeb Zvejnieksvētkiem. Liepājā 14. jūlijā Jūras svētku svinības šogad notiks Jūrmalas parka teritorijā Kūrmājas prospekta galā un pludmalē. Svētku īpašais viesi šogad būs grupas "Triānas parks", "Klaidonis" un vairākas Liepājas muzikālās apvienības ar īpašu programmu "Brauciet latvji jūriņā". Liepājā Jūras svētkos solījis ierasties arī Neptūns.


Jūras svētki Liepājā sāksies pulksten 11 ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, bet turpināsies līdz 4 svētdienas rītā parkā un pludmalē Kūrmājas prospekta galā.


Ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs "Lauku sēta pilsētā", kā arī pagājušo gadu lielu atsaucību ieguvusī "Lielā ēdamiela". "Lielā ēdamviela" aicinās gardēžus nogaršot parastus un neparastus ēdienus no tuvām un tālām jūrām. Būs iecienītie zivju kūpinājumi, "Liepājas menciņi" un pat menciņu pīrāgi. "Lielās ēdamvielas" apmeklētāji varēs nogaršot eksotiskus, neparastus un līdz šim neredzētus ēdienus. Jūras tematikai veltītos ēdienus gatavos ap 20 dažādi ēdinātāji, ikviens varēs atspirdzināties ar miestiņu un citiem dzērieniem. Balle pie "garākā galda" trupināsies līdz pat rīta gaismai.


Pludmalē pie kafejnīcas "Red Sun Buffet" notiks "Neptūna futbola turnīrs", dažādas "Ūdens spēles jūrā", kā arī notiks pēdējie treniņi pirms Liepājas pusmaratona, zābaku aizmešana un citas aktivitātes.


Parkā būs apskatāmi starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Pilsēta un jūra" noslēguma izstādes "Liepājas marīna 2012" darbi, uzstāsies projekta "Ielu muzikants" mūziķi un darbosies "Annels" atrakcijas.


Uz skatuves parkā dienas laikā notiks 6.Starptautiskā ielu teātra festivāla "Zeme, debess, jūra" otrās dienas izrādes, Zanes Kugrēnas deju studijas priekšnesumi, Igetas Gaiķes audzēknes Robertas Kumsāres diska "Brīnumspārni" prezentācija un "Liepājas mūzikas un mākslas centra" priekšnesumi.


Pulksten 20 vakarā ar koncertu uzstāsies īpašie viesi – grupa "Triānas parks", bet pulksten 22.00 uz skatuves kāps kantorī mūzikas grupa "Klaidonis". Savukārt jūras krasta smiltīs varēs dziedāt līdzi "Saulrieta dziesmām" un dejot pie "Jūras krasta disenītes"piedāvātās mūzikas.


Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas