Liepājā uzstāsies īru grupa “The Gloaming”Šo sestdien, 21. oktobrī pulksten 19 ar vienīgo koncertu Baltijā Liepājas koncertzālē viesosies grupa The Gloaming, kas sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” viesus iepazīstinās ar līdz niansēm izjustu, laikmetīgu un neierastu īru tautas mūzikas šķautni.

Apvienības The Gloaming izpildītā oriģinālmūzika atrodas krustcelēs - tradicionālā īru folkmūzika, paspilgtināta ar laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas nokrāsām, uzplaukst jaunā skanējumā. “Šis īru-amerikāņu kvintets ir supergrupa, fenomens. Viņi līdz malām piepilda koncertzāles visā pasaulē, savienojot tradicionālas ietekmes un smalku eksperimentēšanu,” atzinis izdevuma The Guardian mūzikas kritiķis Roberts Denselovs.

The Gloaming sastāvā muzicē īru mūzikas tradīcijā uzaugušie vijolnieki Martins Heiss (Martin Hayes, Īrija) un Kimhens O’Ragalahs (Caoimhín Ó Raghallaigh, Īrija), Čikāgā dzimušais ģitārists Deniss Kahils (Dennis Cahill, ASV), Ņujorkas pianists Tomass Bertlets (Thomas Bartlett, ASV) un sean-nós vokālās tradīcijas meistars Larla O’Lainerds (Iarla Ó Lionáird, Īrija). Dziedātājs nāk no Rietumkorkas, kur sean-nós vokālā maniere – solo dziedājums bez pavadījuma – funkcionē kā nepārprotama saziņas valoda starp dažādām īru nacionālajām kopām.

Grupas debijas albumu prestižākie mūzikas apskatnieki atzinuši par vienu no labākajiem ierakstiem 2014.gadā. BBC Radio 2, The Guardian ("Virtuozu mūziķu izsmalcināts veikums"), Irish Times, Mojo ("Albums ar tumšu skaistumu un atbruņojošu valdzinājumu") un NPR Music neslēpj sajūsmas vārdus par grupas neparasto skanējumu, muzikālo jutību un profesionalitāti. Debijas ierakstam pērnā gada februārī sekoja albums “2”, kas pirmajā kārtā tika izvirzīts prestižajai Grammy labākā albuma balvai kategorijā “Pasaules mūzika” jeb World music.

“Grupas viesošanās Liepājā būs īpašs notikums, jo “Lielais dzintars” ierindojies līdzās tādām koncertu norises vietām kā Londonas Royal Albert Hall, Parīzes Filharmonija, Amsterdamas Concertgebouw un jaunatklātā, vērienīgā Elbas Filharmonija Hamburgā. Man ir liels prieks, ka ar šādas klases mūziķu koncertiem mēs Liepājas koncertzāli soli pa solim ierakstām pasaules mūzikas kartē,” jau iepriekš teikusi koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Liepājas koncerta programmā iekļauti oriģinālskaņdarbi no abiem minētajiem grupas albumiem - "The Gloaming" (2013) un "2" (2016). Pēc koncerta ierakstus varēs iegādāties koncertzāles 2. stāva foajē. Koncerts vienā daļā, norises laiks: 1 stunda 30 minūtes.

Pēdējās biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas domes atbalstu. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas