Liepājas Leļļu teātra izrādi demonstrē starptautiskā festivālā Lietuvā



Liepājas Leļļu teātra objektu izrāde “Kur zirgi?” šodien tiek demonstrēta 12.starptautiskajā leļļu teātra festivālā “Pūķis”, kas no 22.līdz 24.oktobrim notiek Lietuvas dienvidu pilsētā Alītā. Izrāžu tiešraides iespējams vērot “Aitvaras Teatros” Facebook profilā.

Pandēmijas apstākļos starptautiskais festivāls ieguvis hibrīdpasākuma formātu – Lietuvas leļļu teātru izrādes samazinātam apmeklētāju lokam notiek klātienē, bet ārvalstu teātru izrādes – tiešsaistē. Festivāls vienlaikus ir arī konkurss, kam atlasītas 11 leļļu teātra izrādes no Lietuvas, Ukrainas, Polijas un Latvijas. Festivāla- konkursa uzmanības centrā ir leļļu teātra izrādes laikmetīgā teātra valodā.

“Līdzdalība festivālā vienmēr sniedz iedvesmu un jaunas idejas. Ļauj iegūt kolēģu novērtējumu un celt pašapziņu, arī pašiem saprast, kādi esam, uz kurieni vēlamies iet un kas ir sasniegts. Pēc katras izrādes noskatīšanās ir interesanti pārrunāt redzēto. Pandēmijas laika priekšrocība festivālu vērojot tiešsaistē ir tā, ka izrādes var noskatīties pilnīgi visi teātra darbinieki, pie tam turpinot mūsu mēģinājumu procesu ierastajā režīmā,” sajūtās par līdzdalību starptautiskajā teātra festivālā dalās Liepājas leļļu teātra mākslinieciskā vadītāja Lelde Kaupuža.

Līdzdalību festivālā “Pūķis” varētu raksturot arī kā senas pazīšanās atjaunošanu ar Alitas teātri. “Pirms daudziem gadiem jau bijām piedalījušies festivālā. 2001.gadā Liepājas Leļļu teātris ieguva festivāla Grand Prix par M.Koristina izrādi "Dzīves ceļš' (Via Vitae). Bet izrādi "Kur zirgi?" aizsūtījām uz festivālu, jo tā runā mūsdienu teātra valodā par šobrīd aktuālo ekoloģijas tēmu,” pamato Lelde Kaupuža.

Festivālam pieteiktajā izrādē “Kur zirgi?” lomas atveido Liepājas Leļļu teātra aktieri Madara Enkuzena, Denis Braša un Ingars Gudermanis. Annas Belkovskas stāsts Lienes Šmukstes skatuves versijā vēsta par jūras zirdziņu un viņa draugu jūras ezi, kuri atrod dzelmē nogrimušu viedierīci ar zirga attēlu. Tā sākas viņu ceļojums un Zemes zirga meklējumi.

Izrāde ir stāsts tomēr par ko vairāk, par mūsu ekoloģisko pēdu pasaules okeānā. Izrādes laikā sadzīves priekšmeti - plastmasas pudeles, cimdi, maisiņi u.c. atdzīvojās un pārvēršas par zivīm un citām jūras radībām, atainojot krāšņo bet apdraudēto zemūdens dzīvību. Neskatoties uz to, dzīve zem ūdens ir notikumiem bagāta un krāsaina.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas