Par labāko Liepājas teātra izrādi atzīst “Piafu”14. jūnijā, kad ar melodrāmu „Lielais Getsbijs” tika slēgta Liepājas teātra 107. sezona, skatītāji uzzināja Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotās aptaujas rezultātus, kuri atspoguļoja skatītāju viedokli par teātra sezonu.

Vērā tika ņemts elektroniskais balsojums, balsojums teātrī, kā arī ekspertu viedoklis – kopumā par 107. sezonas veikumu tika atdotas nedaudz vairāk kā 1500 balsis.

Par labāko aktrisi tika atzīta Agnese Jēkabsone, par labāko aktieri – Egons Dombrovskis, par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Everita Pjata, bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Rolands Beķeris. Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji atzina režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto muzikālo dzīvesstāstu „Piafa”. Otro vietu skatītāju balsojumā ieguva režisora Ģirta Ēča iestudētais mūzikls „Pavasara atmoda”, bet trešo Armanda Zvirbuļa pikantā avārijas nosēšanās „Boeing, Boeing”.

Jāatzīmē, ka izrādi „Piafa” novērtējuši ne tikai Liepājas teātra skatītāji – tā saņēmusi raidījuma 100g kultūras balvu „Kilograms kultūras”, savukārt aktrise Agnese Jēkabsone par Piafas lomu tikusi gan pie Liepājas Kultūras balvas, gan Dienas Gada balvas kultūrā.

Jau rīt, 17. jūnijā, savu vērtējumu par sezonu izteiks arī teātra kritiķi un eksperti, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā paziņojot šīs sezonas „Spēlmaņu nakts” nominācijas. Šogad teātru darbu vērtēja eksperti – Līga Ulberte, Līvija Dūmiņa, Atis Rozentāls, Zane Radzobe un Normunds Akots.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas