Līgatnē notiks Papīra svētki


10.augustā Līgatnē, pilsētā, kura jau teju 200 gadus lepojas ar papīra ražošanas tradīcijām, notiks otrie Latvijas Papīra svētki, piedāvājot kultūras un atpūtas programmu ģimenēm ar bērniem un visiem interesentiem.


No plkst. 13:00 Līgatnes kultūras namā durvis vērs izstāde "Papīrs ar deviņām dzīvībām", kur apkopoti Līgatnē ražotā papīra paraugi no papīrfabrikas arhīva, kā arī privātajām kolekcijām. Savukārt skvēriņā pie kultūras nama būs iespēja piedalīties kādā no meistardarbnīcām, kas visas veltītas papīram un no papīra gatavotiem meistardarbiem. Būs iespēja gan atcerēties bērnību un pagatavot papīra krelles, gan darboties origami- japāņu papīra locīšanas mākslas- darbnīcā, kā arī pagatavot papīra kuģīti, ar ko startēt papīra kuģīšu regatē, bet galvenais - katram būs iespēja redzēt, kā top papīrs un pašam savām rokām izliet kādu papīra loksni. Tāpat šoreiz piedāvāsim iespēju iepazīties ar pergamenta amatniecību un kvillingu - divām tehnikām, kas ļauj iegūt īpaši smalkus un greznus papīra darbiņus.


Vienlaikus ar meistardarbnīcām svētku atbalstītājs - SIA "Papīrfabrika "Līgatne"" piedāvās iespēju piedalīties vides izglītības darbnīcā un uzzināt, kā Līgatnē protam saimniekot videi draudzīgi un ražot papīru no savāktās makulatūras.


Plkst. 15:30 sāksies papīra kuģīšu regate kanālā Līgatnes centrā, bet plkst. 16:00 bērni gaidīti kultūras namā, kur, pateicoties projekta "Garā pupa" atbalstam, viesosies Zīmējumu teātris ar izrādi "Vilks". Šajā neparastajā izrādē piedalās aktrise, mūziķis, gleznotāja un režisors, un skatītāju acu priekšā tiek uzzīmēti, izspēlēti un izstāstīti stāsti par vilku pelēci. Kā saka paši teātra ļaudis, izrāde tiem, kas nebaidās no vilka.


Savukārt svētku izskaņā plkst. 17:00 uz platformas pie gleznainās Lustūža klints pilsētas centrā ar senām un populārām melodijām no madrigāliem līdz Bītliem un Raimondam Paulam uzstāsies vokālais ansamblis "Putnu dārzs".


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas